MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Multimédiá

Ak je v niečom na svojich smartfónoch skutočne dobrý, tak sú to ich multimediálne funkcie. Ani tu totižto nechýbajú dva predné reproduktory, ktoré prídu vhod ako pri sledovaní videí, tak aj pri počúvaní hudby alebo hraní hier. Aj keď na HTC BoomSound stále nestačia, stále ponúkajú výbornú hlasitosť a kvalitu reprodukcie. Počúvanie hudby cez 3,5 mm audio jack je už tradične na vysokej úrovni a samozrejmosťou je aj množstvo doplnkových funkcií a technológií, ktoré vám umožnia upraviť zvuk presne podľa vašich preferencií. Tie sú v podstate rovnaké, ako spoločnosť ponúka aj vo svojich ďalších high-end smartfónoch.

Sony_Xperia_Z5_Premium_recenzia-5

Sony do zariadenia Sony Xperia Z5 Premium integrovalo Digital Sound Enhancement Engine (DSEE HX), pre získanie maxima najmä z menej kvalitných skladieb, či High-res audio, ktoré znižuje skreslenie a šum v širšom frekvenčnom spektre a zabezpečuje presnú a detailnú reprodukciu vysokých tónov. Nechýba ani už dobre známe ClearAudio+, ktoré zabezpečí automatickú optimalizáciu zvuku a zvýraznenie výšok a stredov. K dispozícii je tiež vlastný ekvalizér fungujúci naprieč celým systémom. Ten ponúka niekoľko prednastavených profilov, ako aj možnosť nastavenia vlastných hodnôt. Basy zvýrazníte pomocou špeciálneho filtru Clear Bass a zvuk môžete pri počúvaní cez slúchadlá vylepšiť aj priestorovým efektom. Z ďalších funkcií spomenieme dynamický normalizér pre vyrovnávanie rozdielov v hlasitosti hraných skladieb a efekt S-Force Surround pre virtuálny 3D zvuk. Prítomné je aj digitálne potlačenie okolného hluku, ktoré funguje s kompatibilnou náhlavnou súpravou. Ide teda v podstate o tie isté technológie a vylepšenia, ktoré môžeme nájsť aj v Xperii Z5 a Z5 Compact.

Operačný systém

Sony Xperia Z5 Premium beží na rovnakej verzii Androidu s nadstavbou TimeScape, ktorá kopíruje funkcie modelu Sony Xperia Z5 alebo Z5 Compact. Čaká na vás teda už dobre známe používateľské prostredie s launcherom a aplikáciami od Sony. Nechýbajú miniaplikácie, používateľské kontá, prebudenie dvojitým poklepaním na displej alebo ovládanie gestami, ktoré umožňuje napríklad zodvihnutie hovoru len priložením zariadenia k uchu. Hovor môžete ale aj odmietnuť zatrasením alebo vypnúť zvonenia otočením smartfónu obrazovkou nadol.

K ďalším funkciám patrí možnosť vybrať aplikácie, ktoré budú odosielať upozornenia alebo možnosť výberu systémových ikon, ktoré sa majú zobrazovať v stavovom riadku. Už samozrejmosťou je podpora motívov, ktoré je možné sťahovať z obchodu Play alebo z vlastného obchodu spoločnosti. Sony ponúka aj vlastné riešenie pre zabezpečenie voči krádeži alebo straty, ktoré nazýva myXperia. Vďaka tomu máte možnosť v prípade straty vyhľadať svoje zariadenie, vydať zvukové upozornenie, aby ste ho mohli nájsť alebo uzamknúť zariadenie a vzdialene vymazať dáta. Ak by ste sa o systéme chceli dočítať viac, pozrite si naše recenzie na Xperiu Z5 Compact a Xperiu Z5.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

3.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+