MojAndroid

Len včera sme písali o tom, že Nexus 6P sa v histórii testovania profesionálnym portálom DxOMark stal druhým najlepším fotomobilom súčasnosti. Predbehol ho len Samsung Galaxy S6 edge. Tabuľky umiestnenia sa však znova prepisujú po tom, čo portál podrobil svojmu testu novú Sony Xperiu Z5. Tá sa podľa expertov z DxOMark stala najlepším fotomobilom dneška.

Náš tip
Google predstavil nové Nexus smartfóny a ďalšie novinky29. SE

Novinka získala skóre 87, čo je o jeden bod viac ako v prípade Galaxy S6 edge. V dôsledku toho sa Nexus 6P posunul na tretiu priečku, LG G4 sa musí uspokojiť so štvrtým miestom. Prvú päťku potom uzatvára Samsung Galaxy Note 4. Otázne však je, či sa poradie bude meniť aj po teste nového iPhonu 6S, ktorý je v predaji len niekoľko dní.

Sony Xperia Z5 má podľa DxOMark doteraz nejalepšie zaostrovanie, veľmi dobré vyváženie bielej a podanie farieb. Samozrejmosťou je aj dobrý blesk a zachovanie detailov a nízky šum aj pri horších svetelných podmienkach. Pri videu portál zas vyzdvihol “pôsobivú stabilizáciu obrazu, ktorá je ďaleko pred konkurenciou”, výborné automatické zaostrovanie, malý šum, verné farby a decentné vyváženie bielej. Na druhej strane má Xperia Z5 problémy so zmenou expozície, či pomalým preostrovaním v zlých svetelných podmienkach. Podrobné výsledky nájdete na portáli DxOMark.

Sony_Xperia_Z5_Mobile_review__Best_mobile_photo___video_scores_to_date_-_DxOMark

 

1.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+