MojAndroid

Spoločnosť Sony plánuje na septembrovú konferenciu IFA v Berlíne predstavenie novej vlajkovej lode Sony Xperia Z5. Tá by mala ponúknuť niektoré zaujímavé vylepšenia oproti súčasným modelom, no do predstavenia novinky stále zostáva niekoľko týždňov. Teraz sa už ale môžeme pozrieť, ako približne bude nový smartfón vyzerať, a to vďaka uniknutým fotografiám makety Xperie Z5.

Podľa očakávania sa toho veľa nezmenilo a znovu ide o zariadenie s tradičným vzhľadom a rozložením ovládacích prvkov. Najzaujímavejšou novinkou by mal byť skener odtlačkov prstov, ktorý bude umiestnený neštandardne v tlačidle napájania. Aj nové fotografie makety smartfónu naznačujú, že tlačidlo napájania je oveľa väčšie ako v prípade predchádzajúcich modelov a za týmto nárastom rozmerov by mala byť práve implementácia čítačky odtlačkov.

Okrem toho sme sa ale z fotografií veľa nedozvedeli. Môžeme ale predpokladať vylepšené hardvérové komponenty a možno aj nejaké softvérové novinky. V každom prípade na ďalšie informácie už zrejme nebudeme musieť čakať veľmi dlho, keďže pred septembrovou výstavou IFA sa začínajú kopiť nové uniknuté informácie.

Zdroj: nowhereelse.fr via phandroid

24.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+