MojAndroid

Hoci predstavenie nového modelu Sony Xperia Z4 je očakávané až na jeseň, už teraz unikajú rôzne informácie naznačujúce, ako bude novinka vyzerať a aké zaujímavosti prinesie. Najnovšie uniknuté informácie sú pomerne zaujímavé, keďže naznačujú, že ďalšia vlajková loď spoločnosti Sony by mala mať celokovové telo a ponúkne zrejme aj skener odtlačkov prstov. Je teda možné, že ikonická konštrukcia zo skla a kovu sa stane minulosťou a Sony pôjde v šľapajách modelov od HTC.

Zaujímavé sú tiež dohady o tom, kde bude umiestnený skener odtlačkov prstov. Zatiaľ čo HTC ho umiestnilo pomerne neprakticky na zadnú stranu zariadenia vo svojom modeli HTC One Max, Samsung ponúka svoju čítačku odtlačkov priamo v tlačidle Domov na svojich zariadeniach s Androidom. Zariadenia od Sony ale spravidla neobsahujú hardvérové tlačidlo domov, a tak sa objavili špekulácie o tom, že skener odtlačkov prstov bude umiestnený do tlačidla napájania na bočnej strane zariadenia. Je otázne, ako by sa takýto kúsok inžinierom podaril. Ak by aj bolo tlačidlo zväčšené, kvôli hrúbke konštrukcie zrejme nebude môcť byť príliš veľké. Následne sa však naskytá otázka, ako by maličké okrúhle tlačidlo napájania mohlo dobre a spoľahlivo zoskenovať odtlačok prsta. Na druhej strane, čítanie odtlačkov nie je žiadna nová technológia a je možné, že spoločnosť Sony prinesie naozaj zaujímavé riešenie.

Náš tip
Toto je Sony Xperia Z4. Unikli fotografie

V každom prípade, čítačka odtlačkov prstov dnes už na smartfónoch nie je vôbec netradičný prvok a aj táto oblasť sa postupne vyvíja. Uvidíme, ako si s touto náročnou úlohou poradila spoločnosť Sony. Je tiež možné, že tieto informácie nie sú vôbec pravdivé a Sony sa rozhodne takúto vychytávku na svoju novú vlajkovú loď neumiestniť. Do jesene ešte zostáva veľa času, a tak je pravdepodobné, že dovtedy budeme mať ohľadne pripravovanej novinky viac informácií.

Zdroj: @ViziLeaks via PhoneArena

17.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+