MojAndroid

Výrobcovia mobilných zariadení sa v posledných týždňoch snažia doručiť do svojich prémiových modelov najnovší Android 5.0 Lollipop a svoje úsilie venujú tomu, aby predbehli konkurenciu. Samsung už začal aktualizovať svoju vlajkovú loď v niektorých častiach sveta a teraz zverejnilo detailnejšie informácie aj Sony. Podľa správy z oficiálneho účtu Sony Xperia na sociálnej sieti Twitter je zrejmé, že najnovší operačný systém dostanú modely z rady Xperia Z3 a Xperia Z2 už začiatkom budúceho roku.

Sony Xperia Z3 a Z2 dostanu Android Lollipop zaciatkom roka

To je určite veľmi priaznivá správa pre všetkých majiteľov týchto zariadení. Spoločnosť už pred časom informovala o tom, že postupne získajú aktualizáciu všetky zariadenia série Z. Model Sony Xperia Z Ultra Google Play Edition sa už nového updateu dočkal, ale to iba vďaka tomu, že smartfón funguje s čistým Androidom. Teraz sú na rade prémiové zariadenia Sony Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z3 Tablet Compact, Xperia Z2 a Xperia Z2 Tablet.

Uvidíme, ako rýchlo sa spoločnosti podarí tento update doručiť a či si bude stáť za slovom a dodrží tento termín. Môžeme očakávať, že update bude uvoľňovaný postupne a do našich modelov sa dostane možno o čosi neskôr. Aj tak je ale skvelé vidieť, že sa spoločnosť snaží a myslí aj na súčasných majiteľov svojich produktov. Uvidíme, kedy bude aktualizácia dostupná aj pre ďalšie sľúbené zariadenia, no majitelia aktuálne najnovších modelov už naozaj nebudú musieť čakať veľmi dlho.

Zdroj: @sonyxperia (Twitter) via PhoneArena

18.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+