MojAndroid

Keď máme hovoriť o tom, v čom sú jednotliví výrobcovia jedineční, tak musíme pochváliť Sony za ich AOSP projekt. Spoločnosť sa rozhodla podporovať vývoj vanilla Androidu pre väčšinu zo svojich najpredávanejších zariadení, medzi ktoré sa najnovšie dostali aj Sony Xperia Z2, Sony Xperia Z1 a Sony Xperia M2. Majitelia týchto zariadení (a najmä developeri vlastných ROM) tak môžu v najbližších mesiacoch očakávať príchod natívneho Androidu vo svojej trocha okresanej forme, čo ich určite poteší. Vanilla Android nie je vhodný na denné používanie, nakoľko nefunguje kamera ani hlasové hovory, no ide o výborný základ pre developerov, ktorí na ňom môžu postaviť svoje vlastné Android ROMky.

Potešujúcim je aj fakt, že vo Vanilla Androide bude pre všetky spomínané zariadenia dostupný akýsi univerzálny kernel, ktorý umožní jednoduchší vývoj nových ROM. Ak si chcete upraviť Vanilla Android sami, navštívte priamo stránky Sony, kde si môžete stiahnuť potrebné nástroje a zdrojový kód.

17.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+