MojAndroid

Sony informoval o najnovšej aktualizácii pre zariadenia Xperia Z2 a Xperia Z2 Tablet, ktoré by mali získať balík vylepšení tzv. Sony User Experience s Androidom 4.4.4 KitKat.

„Náš najnovší upgrade Sony User Experience (na platforme Android 4.4.4; KitKat) pre smartfón Xperia Z2 a Xperia Z2 Tablet* uvádzame od dnes – je to niečo, na čom sme už nejaký čas pracovali, takže sme nadšení, že vás o tom konečne môžeme informovať.“

So spustením PS4 Remote Play pre rad Xperia Z3, Xperia Z2 a Xperia Z2 Tablet budú teraz taktiež “pripravené na na túto funciu s plnou kompatibilitou bezdrôtového ovládača DUALSHOCK.  Zariadenia budú môcť fungovať ako vzdialená obrazovka, ktorú je možné pripojiť a ovládať ňou hry na PlayStation 4.

Okrem USB Hi-Res prehrávania budú Xperia Z2 a Xperia Z2 Tablet odteraz podporovať aj zabudované (cez 3.5mm audio kábel) Hi-Res Audio prehrávanie z PCM a tiež DSD súborov. Aplikácia WALKMAN tiež pridáva Sony technológiu DSEE HX, ktorá zlepšuje kvalitu zvuku skladieb z MP3, AAC alebo z Music Unlimited, nakoľko obnovuje zvukové stopy, ktoré sa niekedy kompresiou do týchto formátov strácajú. A keďže rôzne slúchadlá znejú akusticky odlišne, Xperia Z2 a Xperia Z2 Tablet teraz prinášajú možnosť konkrétneho výberu optimalizovaných nastavení pre rôzne náhlavné súpravy od Sony.

Aktualizácia tiež prinesie podporu pre nové kamerové aplikácie Xperia, ako sú Sound Photo, AR Fun, Multi Camera, či Face In. Samozrejmosťou má byť aj doplnenie nového režimu šetrenia batérie Ultra STAMINA, vďaka ktorému výrazne predĺžite chod telefónu na jedno nabitie. Novinkami, ktoré po aktualizácii pribudnú sú tiež rýchle nastavenia, ktoré je možné zmeniť ešte rýchlejšie ako kedykoľvek predtým, rotácia Smart Screen, ktorá zabraňuje nechcenému otáčaniu displeja, či Record Screen, s ktorým vytvoríte videozáznam toho, čo práve robíte v OS.

Xperia Z2 a Xperia Z2 Tablet po update sprístupňujú aj novú funkciu Bluetooth Unlock, ktorá automaticky odomkne zariadenie v blízkosti známych Bluetooth zariadení.

Update by mal byť postupne dostupný na stiahnutie pre všetkých používateľov a majiteľov Xperie Z2 a tabletu Xperia Z2 Tablet. Na redakčnej Xperii Z2 sa aktualizácia zatiaľ neobjavila.

Zdroj: tlačová správa

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
4.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+