MojAndroid

Každému z nás sa stane, že mu občas spadne telefón z rúk, či už nechtiac alebo nás niekto postrčí. Je to nepríjemná vec a každý škrabanec alebo odrenina na našom miláčikovi v nás spôsobuje naozaj nemilé pocity. Pokiaľ ste však majiteľom zariadenia Sony Xperia Z1, alebo ním v blízkej budúcnosti ešte len budete, nemusíte sa o ňu pri páde báť. Série droptestov totižto dokázala, že Xperia Z1 patrí medzi najpevnejšie zariadenia svojho druhu a aj napriek ochrane odolným sklom v prednej a zadnej časti neutrpela pri páde z výšky 1,5 metra takmer žiadne ujmy na konštrukcii. Však sa presvedčte sami na videu nižšie.

Hoci konštrukčne Sony Xperia Z1 neutrpela žiadne škody, v teste neobstála najlepšie. Po páde na displej sa ju už totižto nepodarilo zapnúť a vnútornosti smartfónu sa poškodili tak, že bol ďalej nefunkčný a súci už len na generálnu opravu. To je jediná, no dosť veľká nevýhoda, ktorú môže pád tohto zariadenia spôsobiť, a preto si na svoj smartfón dávajte veľký pozor, aby ste sa potom zbytočne neobviňovali z vlastnej nešikovnosti.

Náš tip
Recenzia | Sony Xperia Z1 | High-end len pre fanúšikov

Zdroj: AndroidAuthority

5.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+