MojAndroid

Sony tento rok predstavil na CES 2013 momentálne jedno z najlepších Android zariadení, ktoré sa má dostať aj na náš trh. Novinku s 5 palcovým Full HD displejom, sme mali tú česť otestovať aj my v redakcii a priniesli sme vám aj prvé dojmy z jej používania. Sony Xperia Z je okrem výkonného hardvéru vybavená aj operačným systémom Android 4.1 Jelly Bean s najnovšou verziou nadstavby TimeScape. Tá okrem iného prináša aj nový lockscreen, ktorý ponúka pekné grafické spracovanie či rýchly prístup k funkciám fotoaparátu a hudobného prehrávača.

 

Súčasťou portovaného lockscreenu, je aj možnosť zmeniť jeho pozadie ľubovoľným obrázkom z galérie. Nainštalujete si ho jednoduchým presunutím aplikácie do adresára system/app (nastavte oprávnenia na 644). Na používanie nového lockscreenu tak musíte disponovať Xperia smartfónom minimálne s operačným systémom 4.0 Ice Cream Sandwich a rootom. K dispozícii sú dve verzie. Prvá obsahuje text v znení “slide-to-unlock”, druhá ho zobrazí až po troch neúspešných pokusoch o odomknutie. Nový lockscreen si na svoju Xperiu môžete nainštalovať zásluhou člena XDA fóra so pseudonymom erorcun.

–> Stiahni: Sony Xperia Z lockscreen s trvalým textom “slide-to-unlock” <–
(po stiahnutí vymažte z názvu “(2)”) 

 –> Stiahni: Sony Xperia Z lockscreen <–

Ako vyzerá lockscreen môžete vidieť aj na našom videu, v ktorom novú Xperiu Z predstavujeme:

Zdroj: XDA

4.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+