MojAndroid

Spoločnosť Sony myslí aj na staršie zariadenia zo svojho portfólia a neustále pracuje na sprístupnení najaktuálnejšej verzie sfotvéru. Momentálne sa môžu tešiť majitelia smartfónu Sony Xperia Z, ktorý dostáva v týchto dňoch aktualizáciu na systém Android 4.4.4 KitKat, čo je v súčasnosti najaktuálnejšia stabilná verzia systému. Aktuálne potvrdili prítomnosť updateu užívatelia vo Francúzsku, no spoločnosť prednedávnom prisľúbila skoré sprístupnenie novej verzie pre všetkých majiteľov smartfónu po celom svete.

Od mája bola pre Xperiu Z k dispozícii verzia softvéru so systémom Andorid 4.4.2. Aj to bola pomerne čerstvá verzia, no je skvelé vidieť, že čoraz viac zariadení funguje s absolútne najaktuálnejšou verziou Androidu. Xperia Z pritom nie je žiadnou novinkou, no Sony nezabúda ani na majiteľov starších zariadení. Tí budú mať teraz k dispozícii aktuálny softvér spolu so všetkými opravami, ktoré Google vykonal v posledných dvoch miniatúrnych úpravách. Nový update by mal byť k dispozícii už čoskoro aj pre užívateľov na Slovensku, pričom Android 4.4.4 by sa mal v týchto dňoch dostať aj na zariadenia Xperia ZR, Xperia ZL a Xperia Tablet Z.

AKTUALIZÁCIA

Náš čitateľ Dávid nás informoval, že aktualizácia na najnovšiu verziu systému Android je pre Xperiu Z dostupná už aj na Slovensku.

“Včera večer sa mi ponúkla možnosť aktualizácie na smartfón Xperia Z. Nakoniec sa jednalo o Android 4.4.4 KitKat, hoci predtým som mal len 4.3. Takže preskočili aktualizáciu na Android 4.4.2. Chcel by som ešte zvýrazniť, že mám telefón priamo z Orange.” uviedol Dávid v e-maili. 

Máte už najnovšiu verziu systému? Dajte nám v diskusii vedieť, aké zmeny či vylepšenia ste spozorovali.

Zdroj: GSMarena

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
19.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+