MojAndroid

Začiatkom roka zverejnila spoločnosť Sony informácie o snahe aktualizovať mobilné zariadenia z rádu Xperia Z ešte vo februári, ale ako sa blížime k polovici marca, o aktualizácií sme počuli len málo. Čakanie používateľov by však nemalo byť už veľmi dlhé. Najnovšie informácie priamo z facebookovej stránky indonézskej pobočky spoločnosti totižto uvádzajú, že Lollipop príde do vybraných Xperia zariadení už v budúcom týždni.

Podľa uvedeného zdroja je OTA aktualizácia naplánovaná na 12. týždeň v roku, čo je budúci týždeň. Samozrejme, tento dátum platí podľa všetkého len pre Indonéziu a Sony bude nový softvér rozširovať po fázach. Informácie o ostatných krajinách správa nezahŕňala, no prezradené boli novinky, aké aktualizácia prinesie:

  • nové používateľské rozhranie inšpirované systémom Lollipop
  • vynovený vzhľad uzamknutej obrazovky s kartami notifikácií
  • podpora pre viac používateľských kont
  • možnosť prenášať aplikácie na microSD

OTA aktualizácia má poriadnu veľkosť 1,2 GB, takže odporúčame použiť pripojenie cez Wi-Fi. O príchode aktualizácia na územie Slovenska vás budeme ešte informovať, takže sledujte novinky na našej stránke.

Zdroj: xperiablog

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
11.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+