MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Štandardná výdrž

Smartfóny od Sony sú známe tým, že aj v prípade použitia batérie s nižšou kapacitou dokážu konkurovať smartfónom, ktoré majú batérie podstatne väčšie. Sony Xperia XZ3 obsahuje batériu s kapacitou 3300 mAh. Môžete sa pripraviť na to, že deň vám vydrží bez problémov, no do druhého dňa určite odporúčame nabiť. Úprimne, čakali sme trochu lepšiu výdrž. Veľký QHD  displej si však vybral svoju daň. V porovnaní s ostatnými smartfónmi je výdrž štandardná, no v prípade sony sme čakali viac.

Počas nášho testovania sme Xperii dali poriadne zabrať. Nechýbali náročné hry, nonstop pripojenie na internet či už pomocou mobilných dát alebo WiFi. Odpisovali sme na maily, prehľadávali internet, Facebook, Instagram. V smartfóne sme taktiež mali vložené dve SIM karty a využívali sme ho ako plnohodnotný Dual SIM. Pokiaľ sme sa však nehrali, celý deň s nami Xperia prežila bez problémov. Ak sme však zapli PUBG, museli sme nabíjať už počas dňa.

Test rýchlosti nabíjania:

 • 15 min: 14 %
 • 30 min: 28 %
 • 45 min: 41 %
 • 60 min: 55 %
 • celkové nabitie: 2 hod 21 min.

Novej Xperii samozrejme nechýbajú ani rôzne šetriace režimy, ktoré predĺžia výdrž batérie. Rovnako odporúčame kvôli OLED displeju používať čierne pozadie. Nejakú energiu tým určite ušetríte. Zariadenie má k dispozícii šetriaci režim STAMINA, ktorý obmedzí jeho  výkon a niektoré funkcie, ako napríklad prenos údajov na pozadí, GPS, vibrácie… Aktivovať ho môžete ručne, prípadne sa spustí automaticky, keď batéria smartfónu klesne na úroveň, ktorú nastavíte.

Zariadenie obsahuje ešte jeden šetriaci režim s názvom Ultra STAMINA. Ten dokáže výdrž batérie vášho smartfónu naozaj značne predĺžiť. Musíte sa však pripraviť na obmedzenia, ktoré so sebou prináša. Dostupné budú len základné funkcie, ako napríklad telefonovanie, SMS, fotoaparát, kalendár či hodiny. Internet či Facebook si v tomto režime neprezriete.

Záverečné hodnotenie: Toto sa naozaj podarilo

Nehovoríme, že Sony Xperia XZ3 je dokonalá, no konečne sa jedná o komplexné zariadenie, ktoré dobre vyzerá, fotí, ponúka slušnú výdrž a s trochou snahy sa vám zmestí do vrecka nohavíc. Sony Xperia XZ3 so sebou prináša množstvo noviniek, ktoré predchodcovia neobsahovali. Nová je technológia displeja, QHD rozlíšenie a jeho zahnutie. Rovnako sa znížila hrúbka, veľkosť rámčekov je na prijateľnej úrovni. Kvalita spracovania je ukážková, z Xperie XZ3 je cítiť luxus. Fotoaparát taktiež podáva veľmi dobré výsledky. Niekomu by mohol chýbať 3,5 mm jack či úplne bezrámikový dizajn. rovnako umiestnenie skeneru odtlačkov prstov nie je najvhodnejšie a očakávali sme aj lepši výdrž batérie.

8.2

Sony Xperia XZ3

Sony Xperia XZ3 je naozaj vydarený smartfón. Nový OLED displej patrí jednoznačne medzi najlepšie na trhu. Okrem výborných farieb ponúka aj výbornú čitateľnosť na slnku a vysoké QHD+ rozlíšenie. A navyše, po bokoch je zahnutý, čo mu pridáva na elegancii. Konštrukcia je spracovaná príklade, výkonu je na rozdávanie a 4 GB RAM je dostatočných. Nechýba ani vodeodolnosť a výborný 19 Mpix fotoaparát. V rámci multimédií sa môžete tešiť na kvalitné stereo reproduktory s ideálnym umiestnením nad a pod displejom, no chýbať bude 3,5 mm jack. Rovnako, ako v prípade Sony Xperie XZ2, sa nám skener odtlačkov prstov zdá príliš nízko.zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
90 %
Displej
90 %
Výkon
70 %
Výdrž batérie
70 %
Cena
80 %
Fotoaparát

 • Vysoký výkon
 • Dizajn a kvalita spracovania
 • Veľmi dobrý fotoaparát
 • Vodeodolnosť
 • Kvalitné stereo reproduktory
 • Android Pie v základe

 • Skener odtlačkov prstov je nízko
 • Rozmazanie pozadia vo fotoaparáte sa nie vždy podarí
 • \\\\\\\"Len\\\\\\\" 4 GB RAM
 • Oproti konkurencii pomalé nabíjanie
1.10.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+