MojAndroid

Na test nám do redakcie dorazila najnovšia vlajková loď od Sony, Sony Xperia XZ3. Tento rok sa jedná už o druhý vlajkový model japonskej spoločnosti, ktorý bol predstavený. Pokiaľ však počítame aj Xperiu XZ2 Premium, Sony tento rok predstavilo vlajkové modely 3. Jedná sa o jedinú spoločnosť, ktorá pravidelne prináša 2 vlajkové modely každý rok. Ostatní výrobcovia na to idú cestou jeden vlajkový model každý rok. Či je tento spôsob dobrý alebo zlý, vie pravdepodobne len samotný výrobca.

My sme sa už so smartfónom stihli zoznámiť a prinášame vám prvé dojmy, ktoré na nás Xperia XZ3 zanechala.

Nový dizajn

Trúfame si povedať, že dizajn novinky sa Sony naozaj podaril a patrí medzi najkrajšie smartfóny súčasnosti. Predná, rovnako aj zadná strana vyzerajú nádherne. Celé to podčiarkuje displej s jemným zaoblením na bokoch. Podobné riešenie dnes ponúka napríklad Samsung, v jeho prípade je však ohnutie displeja výraznejšie. Rámčeky nad a pod displejom sú prijateľné. Keď novú Xperiu chytíte do ruky, ihneď máte pocit naozaj drahého a kvalitne spracovaného zariadenia. Dizajn je typický od Sony, pridáva však aktuálne trendy. Táto kombinácia sa výrobcovi podarila.

Výkon: Nič iné sme nečakali

Už prvé minúty s Xperiou XZ3 dávajú tušiť, že na výkone zariadenia sa nešetrilo. Vo vnútri bije procesor Qualcomm Snapdragon 845, ktorý spolupracuje so 4/6 GB operačnou pamäťou. Táto kombinácia postačuje na bežnú prácu so smartfónom, rovnako aj na náročný multitasking či najnáročnejšie hry, ktoré Xperia zvláda na maximálnych detailoch.

Displej: Konečne OLED

Ďalšou veľkou zmenou prešiel aj displej. Jedná sa o prvé zariadenie od Sony, ktoré neobsahuje LCD displej. Sony Xperia XZ3 sa môže pochváliť P-OLED displejom s výbornými pozorovacími uhlami a ešte lepším podaním farieb. Vyzerá naozaj úchvatne. Všetko to podčiarkuje aj QHD+ rozlíšenie (2880 x 1440 pixelov), ktoré Sony taktiež použilo po prvýkrát. Vyššie rozlíšenie displeja ponúkajú už len modely radu Premium od Sony.

Sony sa vracia do boja

Naše prvé dojmy z novej Xperie XZ3 sú naozaj veľmi pozitívne. Má všetko, čo má vlajková loď obsahovať, podčiarkuje to vydareným dizajnom a krásnym displejom. Novú Sony Xperiu XZ3, samozrejme, dôkladne otestujeme a o naše dojmy sa s vami podelíme v podrobnej recenzii. Pokiaľ máte nejaké otázky, pýtajte sa, radi vám odpovieme buď v diskusii pod článkom alebo priamo v recenzii.

Náš tip
RECENZIA Sony Xperia XZ2 Premium: Má svoj štýl

 • Devilkin

  Na oficiálnej stránke výrobcu je ako technický údaj uvedené 4GB RAM. Máte verziu určenú pre Thajsko, o ktorej SONY prehlásilo, že dostane 6GB RAM, alebo bude verzia so 4GB RAM určená aj pre európske trhy?

 • Spixy

  ešte stále nie sú žiadne informácie o novom Compacte?

  • Miro

   Zatiaľ nie

 • mrninko

  Dá sa v nastaveniach zapnúť ovládanie gestami (jedno softvérové tlačidlo), alebo sú k dispozícii stále tie tri tlačidlá spať, domov a recent app?

  • Miro

   Sú tam stále len tie tri tlačidlá, ale pribudlo nové gesto, ktorým sa dostanete o krok späť. Stačí posunúť prst zhora nadol na jednej alebo druhej strane zahnutého displeja

 • Jakub

  Obsahuje balenie aj redukciu so sluchadlami ?

  • Miro

   Ospravedlňujem sa za oneskorenie, ale až teraz som dostal potvrdené, čo sa v balení nachádza. Sú tam slúchadlá, redukcia, nabíjačka, USB-C kábel a návody.

+