MojAndroid

Po aktualizovaní svojich vlaňajších modelov sa japonský výrobca elektroniky Sony rozhodol priniesť čerstvý Android 10 aj do starších modelov. Reč je o rade Sony Xperia XZ2 a Sony Xperia XZ3.

Malá veľkosť, veľké zmeny

Ako ste si už mohli domyslieť, update dostáva celý modelový rad a nielen hlavný, vlajkový model. To znamená, že na update sa už môžu tešiť majitelia telefónov Xperia XZ2, Xperia XZ2 CompactXZ2 Premium a XZ3. Aktualizácia na jednom z týchto modelov nesie označenie 52.1.A.0.532 a má veľkosť 730 MB, čo nie je mnoho a niektorí si ju môžu dovoliť stiahnuť aj cez mobilnú dátovú sieť.

Smartfón na obrázku: Sony Xperia XZ2 Premium

Všetky funkcie z Androidu 10?

Okrem nového Androidu update prináša samozrejme všetky funkcie, ktoré sa od tohto systému očakávajú. Dočkáme sa však aj lepšieho zabezpečenia, ovládania zisťovania polohy a taktiež je tu aj obľúbený tmavý režim pre celý systém. Nanešťastie, niektorí používatelia hlásia, že na ich zariadení nie je dostupná možnosť ovládania operačného systému gestami. Sme tak zvedaví, či sa táto situácia stane aj na kusoch na Slovensku.

Smartfón na obrázku: Sony Xperia XZ3

Pokiaľ ste vlastníkom niektorého z týchto aktualizovaných modelov, určite nám nezabudnite dať vedieť v komentároch, či ste aktualizáciu na Android 10 dostali aj vy. Ak áno, pribudla v nastaveniach možnosť navigácie gestami? Mimochodom, keďže je reč o vlajkových modeloch z roku 2018, Android 10 na Xperiu 10 a 10 Plus môžeme očakávať už o niekoľko dní.

Náš tip
Sony nestíha vyrábať fotoaparáty, je to šanca pre Samsung?

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
7.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+