MojAndroid
 • Spoločnosť Sony oznámila, že Google Lens bude integrovaná priamo v natívnej aplikácii fotoaparátu modelov XZ2 a XZ2 Compact

Na využívanie novej funkcie stačí aktualizovať aplikáciu Google v Obchode Play, otvoriť fotoaparát a nový mód by sa mal objaviť. Sony taktiež spomenulo, že funkcia príde aj s prémiovým modelom XZ2 Premium, pričom nebude potrebná žiadna aktualizácia.

Náš tip
Google Lens je dostupný pre ďalšie zariadenia

Náš tip
Google Lens prichádza do prostredia fotoaparátu vlajkových modelov Samsung!

Keď v aplikácii zvolíte funkciu Lens, mali by ste vidieť najnovšie používateľské rozhranie Lens-u, ktoré bolo nedávno aktualizované. Taktiež podporuje real-time vyhľadávanie objektov a množstva iných vecí, ktoré dokáže rozoznať. Používateľovi dokáže tým pádom poskytnúť aktuálne informácie o tom, čo práve fotografuje.

Google Lens v skratke

Google Lens je funkcia, ktorá dokáže identifikovať miesta, knihy, rastliny, maľby či zvieratá. Je súčasťou aplikácie Google Fotky, môžete ju teda nájsť v každom zariadení s Androidom. Pokiaľ ikonu Google Lens stlačíte pri fotografii, zobrazí sa lišta s informáciami o objekte na fotografii. Funguje to veľmi dobre a dokáže rozoznávať množstvo vecí. Dôležité ale je mať kvalitné fotografie.

Náš tip
Ako fotí Sony Xperia XZ2? | FOTOmánia

Aj na iných Android smartfónoch

Spoločnosť Google oznámila, že funkcia bude podporovaná v továrenských aplikáciách fotoaparátu značiek LG, Xiaomi, Motorola, Nokia či OnePlus, takže ak ju chcete mať, nemusíte vlastniť Google Pixel, prípadne Xperiu.

Najnovšia aktualizácia aplikácie prináša množstvo zaujímavých noviniek. Priamo z fotografie je možné kopírovať odfotený text, prípadne informácie o konkrétnom objekte, ktoré vyberiete z fotografie. Nie je to ale dokonalé a má to svoje muchy. V prvom rade je potrebné, aby fotografie boli kvalitné. Čím kvalitnejšia fotografia, tým je väčšia šanca presnej informácie. Na internete sa objavilo pár zaujímavých článkov o tom, ako Google Lens zle rozpoznal objekty, no aj napriek tomu je to určite zaujímavá funkcia, ktorá určite stojí za vyskúšanie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Maroš Ševčík

  Predpokladám ale, že v mobile musí byť aktívny Google Asistent, t.j. mobil musí byť prepnutý do jedného z podporovaných jazykov (čo slovenčina ešte nejakú dobu nebude), prípadne aj v krajine kde je Asistent podporovaný? Alebo ako by to malo fungovať na Slovensku, s mobilom v slovenčine?

  • Zatial to presne takto fungovalo s kazdym inym telefonom, ktory to podporoval, takze je takmer iste, ze to tak bude aj tu.

  • Kristian

   mam Pixel a netreba mat aktivneho google assistenta. funguje to v pohode aj ked je MT nastaveny na slovencinu.

 • Maroš Ševčík

  Btw: Ešte včera app Google Lens písala, že nie je podporovaná v mojom jazyku (res. niečo v tom zmysle). Po dnešnej aktualizácii píše “Ďakujeme za aktualizáciu. Funkcia Lens bude pripravená na použitie do ďalšieho dňa.”
  Nie že by som mal nejaké očakávania, ale trocha nezdravého optimizmu pred víkendom nezaškodí :-)

+