MojAndroid
  • Spoločnosť Sony oznámila, že Google Lens bude integrovaná priamo v natívnej aplikácii fotoaparátu modelov XZ2 a XZ2 Compact

Na využívanie novej funkcie stačí aktualizovať aplikáciu Google v Obchode Play, otvoriť fotoaparát a nový mód by sa mal objaviť. Sony taktiež spomenulo, že funkcia príde aj s prémiovým modelom XZ2 Premium, pričom nebude potrebná žiadna aktualizácia.

Náš tip
Google Lens je dostupný pre ďalšie zariadenia

Náš tip
Google Lens prichádza do prostredia fotoaparátu vlajkových modelov Samsung!

Keď v aplikácii zvolíte funkciu Lens, mali by ste vidieť najnovšie používateľské rozhranie Lens-u, ktoré bolo nedávno aktualizované. Taktiež podporuje real-time vyhľadávanie objektov a množstva iných vecí, ktoré dokáže rozoznať. Používateľovi dokáže tým pádom poskytnúť aktuálne informácie o tom, čo práve fotografuje.

Google Lens v skratke

Google Lens je funkcia, ktorá dokáže identifikovať miesta, knihy, rastliny, maľby či zvieratá. Je súčasťou aplikácie Google Fotky, môžete ju teda nájsť v každom zariadení s Androidom. Pokiaľ ikonu Google Lens stlačíte pri fotografii, zobrazí sa lišta s informáciami o objekte na fotografii. Funguje to veľmi dobre a dokáže rozoznávať množstvo vecí. Dôležité ale je mať kvalitné fotografie.

Náš tip
Ako fotí Sony Xperia XZ2? | FOTOmánia

Aj na iných Android smartfónoch

Spoločnosť Google oznámila, že funkcia bude podporovaná v továrenských aplikáciách fotoaparátu značiek LG, Xiaomi, Motorola, Nokia či OnePlus, takže ak ju chcete mať, nemusíte vlastniť Google Pixel, prípadne Xperiu.

Najnovšia aktualizácia aplikácie prináša množstvo zaujímavých noviniek. Priamo z fotografie je možné kopírovať odfotený text, prípadne informácie o konkrétnom objekte, ktoré vyberiete z fotografie. Nie je to ale dokonalé a má to svoje muchy. V prvom rade je potrebné, aby fotografie boli kvalitné. Čím kvalitnejšia fotografia, tým je väčšia šanca presnej informácie. Na internete sa objavilo pár zaujímavých článkov o tom, ako Google Lens zle rozpoznal objekty, no aj napriek tomu je to určite zaujímavá funkcia, ktorá určite stojí za vyskúšanie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+