MojAndroid

Spoločnosť Sony predstavila dnes na tlačovej konferencii svoju vlajkovú loď Sony Xperia XZ2. Smartfón je vybavený kovovým telom so sklenenou zadnou časťou. Zmenou v rámci Sony smartfonov je displej s pomerom strán 18:9. Má pritom veľkosť 5,7” a rozlíšenie 2160 x 1080p. Vo vnútri je osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 845. Nechýbajú 4 GB RAM a 64 GB interného úložiska (s možnosťou rozšírenia o pamäťovú kartu microSD až do kapacity 400 GB). Batéria má kapacitu 3180 mAh a poteší aj systém vo verzii Android 8.0 Oreo. Ako každá vlajková loď, aj Xperia XZ2 má vlastné prednosti. Tu je TOP 5:

960 fps pri Full HD videu

Snímač dokáže zachytávať video v rozlíšení  Full HD 1080p pri frekvencii 960 fps! Minuloročná vlajková loď to zvládala “len” pri HD rozlíšení. Zo 6-sekundového videa sa však v novej vlajkovej lodi stalo len prehratie 3-sekundového superspomaleného videa. Napriek tomu je to skvelá správa. Musíme potvrdiť, že tieto superspomalené videá sú extrémne zábavné a návykové.

Vylepšené 3D zobrazovanie

Už v minulorčnej vlajkovej lodi bol 3D scan, pomocou ktorého ste mohli jednoducho vyrábať digitálne 3D modely reálnych objektov. Stačilo sa pohybovať okolo objektu. V akutálnej vlajkovej lodi XZ2 je táto funkcia pridaná aj na prednú selfie kameru, takže je jednoduchšie vytvoriť si napríklad 3D selfie. Navyše, Sony je tu s vylepšeným 3D modelingom, takže sa môžeme tešiť na precíznejšie 3D modely s lepšími detailami.

Nahrávanie 10-bitového 4K HDR videa

Nakrúcanie 4K videa nie je v smartfónoch žiadnou novinkou, no tento raz je tu podpora 10-bitového 4K HDR videa, ktoré prinesie živšie farby a ešte lepší zážitok v porovnaní so známym, štandardným 4K videom. Aktuálne to nedokáže žiadny iný smartfón. Video si budete môcť prehrať na monitoroch s podporou HDR a ocenia ho aj tí, ktorí budú chcieť s videom pracovať postprodukčne.

Duálne predné reproduktory a DAC

Okrem videa je tu niečo aj pre audiofilov. Smartfón je vybavený duálnymi prednými reproduktormi, ktoré sa postarajú o najlepšie možné zvukové zážitky. Vďaka integrovanému DAC prevodníku sa zvýši aj audio kvalita prehrávaných videí a hudby. Za dobrým zvukom teda stojí podpora DAC a aj podpora zvukových codecov s vysokým rozlíšením (napr. aptX HD).

Reaktívny vibračný motorček

Kedysi sme boli nadšení z toho, keď náš dumb-telefón dokázal vibrovať rôznymi profilmi. Aktuálne je však vibrovaniu úplne v iných dimenziách. Môžete s nastaviť rôzne virbačné odozvy, pričom citite rozdiel v intenzite, rytme či dĺžke vibrovania smartfónu. Vďaka tomu viete, z akej aplikácie vám prichádza notifikácia. Sony však integrovalo túto funkciu aj v rámci filmov, hudby a hier. Má sa tým dosiahnuť úplne nový zážitok pri práci s multimédiami. Aby vám však nezačal “vrčať” smartfón pri každom prehratí hudby, v audio-menu si môžete túto funkciu zvlášť ovládať.

A viete, čo je ešte skvelá správa? Rovnaké funkcie má aj odľahčená verzia tohto smartfónu, teda známa Sony Xperia XZ2 Compact!

Za pozvanie na MWC ďakujeme spoločnostiam Orange a Samsung

 • Tie funkcie sú síce pekné, ale nato že je to vlajková loď tak tých noviniek je proste málo…ale dizajn majú celkom pekný :)

  • Rastislav Salamon

   dizajn je urcite lepsi ako bol predtym, ale vyzera celkovo velmi lacno ako cinsky telefon za 100€, najmä zadna strana

   • JaroB

    uvidíme na živo…Sony zvykne byť vždy na vlastné oči krajší ako na fotkách…presne naopak ako Samsung :)

  • Peter Kmec

   Tak neviem, ale podľa mňa Samsung v S9 priniesol ešte menej ako SONY. SONY zmenilo aspoň dizajn (aj keď bolo načase po tých rokoch). Samsung len zobral S8, zvačšil to, niečo opravil a prihodil 50+€…
   Tento rok sú mi to teda “inovácie”. Každopádne, zatiaľ sú to iba dvaja výrobcovia. Uvidíme, čo bude ďalej.

 • Majkl233

  ponúka zaujímavé funkcie :)…to video si myslim ze je pecka :)…avsak cena bude o niecom inom asi…pekny den prajem

 • Luken

  Ja som síce fanúšikom Samsungu, ale tento rok je naozaj zatiaľ väčším prekvapením Sony

  • alex

   Prekavpením ? :D Blazniš ? :D chceš tehlu ktora ma 236 gramov a 12 mn ? :D chore :D :D sony zaspalo dobu … A už sa straca pomaly ako nokia otazka času… Už aj huawei je lepší :D :)

 • montogrin

  Sony sľúbilo inovovaný dizajn. Recykláciu dizajnu 5 rokov starého telefónu nepovažujem za inováciu. https://uploads.disquscdn.com/images/3a67d9b2da4848a961b48d5ab25f76af2ca769587b2bd8a3cf2060cf5fd8485d.jpg

  • vprmn

   je to stale telefon, nechapem co ludia vlastne chcu, kazdy na nieco stale bude frflat, :) mne sa napr zase nepaci dizajnu ako ma posledne LG ci samsungy, napr S7-micka bola o dost krajsia ako telefony co prisli po nej…

+