MojAndroid

Sony Xperia XZ2 je najnovšou prémiovou vlajkovou loďou od spoločnosti Sony. Ponúka výbornú výbavu na čele s najvýkonnejším procesorom Qualcomm Snapdragon 845, 4 GB RAM a nový natiahnutý IPS displej s pomerom strán 18:9. Sony stavilo na razantnejšiu zmenu dizajnu, rámiky nad a pod displejom sa zmenšili a skener odtlačkov prstov sa presunul zboku na zadnú stranu. Telo Xperie je sklenené, rámik je kovový. Nezanedbateľná je nadštandardná hrúbka a taktiež hmotnosť atakujúca 200 gramov. Ako si vlajková loď od Sony viedla v teste odolnosti?

Náš tip
Sony Xperia XZ2: Zmena je život | RECENZIA
Náš tip
Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact | VIDEORECENZIA

Youtube kanál JerryRigEverything funguje už nejakú tú dobu a tí znalejší z vás ho určite budú poznať. Tento kanál sa prevažne venuje testom odolnosti mobilných telefónov, skúša sa pevnosť konštrukcie, jej odolnosť voči škrabancom, ohňu, prípadne aj vode a pádom z rôznych výšok.

Celé video odolnosti Sony Xperie XZ2 si môžete pozrieť tu:

Odolnosť krycieho skla je štandardná, akú ponúka väčšina smartfónov. Nožíkom ho nepoškriabete, kľúče by malo tiež prežiť, no napríklad vo vrecku nohavíc sa okrem týchto predmetov nachádzajú aj miniatúrne častice prachu, ktoré by na skle mohli spôsobiť miniatúrne škrabančeky. Skener odtlačkov prsta fungoval aj po poškriabaní, čo je určite dobrá správa.

Displej smartfónu vydržal odolávať priamemu ohňu po dobu 13 sekúnd, potom sčernel. Po krátkej chvíli sa však všetko vrátilo do normálu a displej normálne fungoval, neniesol žiadne známky poškodenia. Čo sa týka celkovej pevnosti konštrukcie, pri teste ohýbania konštrukcia vydržala, len sa jemne prehla, no na Xperii to nezanechalo žiadne stopy. Displej aj zadná strana zostali úplne bez prasklín.

Zhrnutie

Sony Xperia XZ2 svojou konštrukciou dáva tušiť, že sa pravdepodobne jedná o odolné zariadenie. Tento test tieto domnienky potvrdil, a tak môžeme Xperiu XZ2 označiť za smartfón, ktorý toho prežije naozaj dosť a nezlomí sa hneď pri prvom hrubšom zaobchádzaní.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+