MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Pracovný deň zvládne bez problémov

Batéria s kapacitou 3180 mAh udrží telefón na živote jeden celý deň aj pri náročnejšom používaní, no večer odporúčam určite nabiť. Vzhľadom na hrúbku a hmotnosť zariadenia som očakával, že batéria  má oveľa vyššiu kapacitu. Výdrž je priemerná, nijako nevybočuje, no nemôžem ju označiť ani za slabú. Taký dobrý štandard. Počas používania bolo stále zapnuté WiFi, mobilné dáta, NFC, bluetooth a GPS. Telefón podporuje aj bezdrôtové nabíjanie.

Záverečné hodnotenie: Sony Xperia XZ2

Najnovšia vlajková loď od Sony má určite čo ponúknuť. Kvalitné spracovanie nie je Sony cudzie, zamrzí ale vyššia hrúbka a hmotnosť. Fotoaparát je veľmi slušný, no na najlepších sa stále len doťahuje, ponúka horšie fotografie hlavne v noci. Výdrž batérie je priemerná, čítačka odtlačkov prstov je umiestnená dosť neprakticky. Poteší nový displej s pomerom strán 18:9 a na zahodenie nie sú ani stereo reproduktory, no zabudlo sa na 3,5 mm jack.

8.2

Sony Xperia XZ2

Sony Xperia XZ2 je určite veľmi zaujímavé zariadenie, ktoré v novom tele s novým displejom ponúka všetky funkcie hodné vlajkovej lode. Kvalitný fotoaparát, vysoký výkon, aktuálny displej s pomerom strán 18:9. Potešia aj stereo reproduktory. Musíte sa ale pripraviť na vyššiu hmotnosť a hrúbku zariadenia, zmizol taktiež 3,5 mm jack a umiestnenie tlačidiel, hlavne čítačky odtlačkov prstov mohlo byť určite lepšie.zobraziť celú recenziu
100 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
100 %
Výkon
70 %
Výdrž batérie
60 %
Cena
80 %
Fotoaparát

  • Kvalitné spracovanie, certifikácia ip68
  • Vysoký výkon
  • Biela verzia dobre odoláva odtlačkom prstov
  • Stereo reproduktory

  • Hrúbka a hmotnosť
  • nevhodné umiestnenie čítačky odtlačkov prstov
  • Fotoaparát stále nepatrí medzi úplne najlepšie
  • Chýba 3,5 mm jack

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+