MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria

Sony Xperia XZ2 Premium obsahuje batériu s kapacitou 3540 mAh, čo je podstatne viac ako jej súrodenec v podobe Xperie XZ2. Jej batéria má kapacitu 3180 mAh. Keďže bol použitý displej so 4K rozlíšením, väčšia kapacita batérie je logickým riešením. Na druhú stranu, vzhľadom k hrúbke zariadenia by ste si mohli myslieť, že batéria je oveľa väčšia. Nie je. Nič to ale nemení na fakte, že výdrž patrí medzi tie lepšie. 1 náročný deň zvládne úplne bez problémov. Ak sa posnažíte, prežije s vami aj dva dni. Za slušnú výdrž môže hlavne výkonný, no úsporný procesor, ale aj príkladná optimalizácia systému. 4K displej dá predsa len batérii zabrať.

Pri našom náročnom používaní telefón jeden deň zvládol. Keď sme však zapli hru PUBG, museli sme už nabíjať aj v priebehu dňa, no rovnaký výsledok sme zaznamenali pri každom smartfóne. Náročnému hráčskemu náporu dnešné smartfóny nedokážu odolávať viac ako pár hodín. Okrem hrania sme však mali v Xperii XZ2 Premium dve SIM karty, pričom jedna z nich bola nonstop pripojená k internetu. Rovnako sme mali zapnuté WiFi, GPS, NFC a Bluetooth. Uskutočnili sme niekoľko telefonátov a okrem hrania hier sme , samozrejme, prezerali internet, pustili si nejaké to YouTube video či internetové rádio. S celkovou výdržou zariadenia sme teda spokojní, môžete si byť istí, že vás nesklame. Sony Xperiu XZ2 Premium nabijete pomocou dodávanej nabíjačky a kábla, prípadne môžete využiť aj bezdrôtové nabíjanie štandardu Qi, ktoré zariadenie taktiež podporuje.

Záverečné hodnotenie

Sony Xperia XZ2 Premium je rozhodne zaujímavý stroj a určite má čo ponúknuť. 4K rozlíšenie displeja sa len tak ľahko nevidí, fotoaparát taktiež podáva veľmi slušné výsledky. Konštrukcia je vyrobená naozaj precízne a pri úchope je cítiť exkluzivitu. Problémom je však veľkosť zariadenia, najmä hrúbka, s ktorou je spojená nadštandardná hmotnosť. Kvalitné stereo reproduktory potešia, rovnako aj nekompromisný výkon na čele so Snapdragonom 845 a 6 GB RAM. V recenzii sme okrem celkových rozmerov a hmotnosti nenarazili na žiadny vážnejší nedostatok, s Xperiou XZ2 Premium bude určite spokojný aj ten najnáročnejší používateľ.

8

Sony Xperia XZ2 Premium

Sony Xperia XZ2 Premium zaujme už na prvý pohľad, svojimi rozmermi. Jedná sa o poriadny kus elektroniky, s hrúbkou takmer 12 milimetrov. Hmotnosť 236 gramov je v ruke poriadne cítiť. Kvalita spracovania je síce výborná, smartfón pôsobí luxusne, no jeho neohrabané rozmery mu ubúdajú na elegancii. Chválime aj výbornú optimalizáciu systému, avšak s výnimkou aplikácie fotoaparátu. Tá by ešte potrebovala trochu doladiť. Fotoaparát podáva rozporuplné výsledky, niekedy sa mu podarí skvelá fotografia, inokedy je to už horšie. Najväčší problém má s prechodmi medzi svetlými a tmavými miestami. Pochvalu si určite zaslúžia kvalitné stereo  reproduktory na prednej strane a nesmiem zabudnúť ani na HDR displej s jemným 4K rozlíšením. Výdrž batérie je vzhľadom na rozlíšenie taktiež veľmi slušná.zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
90 %
Displej
90 %
Výkon
70 %
Výdrž batérie
70 %
Cena
80 %
Fotoaparát

  • Výkon
  • 4K HDR displej
  • Kvalitné stereo reproduktory
  • Kvalitná konštrukcia

  • Rozmery a hmotnosť
  • Nepraktické umiestnenie skeneru odtlačkov prstov
  • Cena
15.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+