MojAndroid

Spoločnosť Sony má za sebou jeden z najrušnejších dní v tomto roku. Počas tlačovej konferencie IFA 2017 predstavila celý rad noviniek. Najviac pozornosti pútali práve smartfóny. Vlajkové lode Sony Xperia XZ1 a XZ1 Compact boli doplnené o dostupnejšiu Xperiu XA1 Plus. Všetky ale majú jedno spoločné – nekopírujú súčasný trend minimálnych rámikov okolo displeja a ponúkajú tradičnejší dizajn. Ako sa to odrazilo na porovnaní veľkosti s konkurenciou?

Na prvý pohľad nepôsobia rozmery telefónu nijako katastrofálne, no napríklad v porovnaní so Samsung Galaxy S8 ide o obrovský rozdiel v pomere displeja k prednej strane. Hoci Samsung je iba o necelý milimeter vyšší no až o takmer 5 milimetrov užší, ponúka až 5,8″ displej. V podobnom, ešte širšom tele ponúka Xperia XZ1 iba 5,2″ obrazovku. To je skutočný rozdiel, ktorý sa nekompromisne prejaví pri používaní. Na druhej strane, tradičnejší dizajn s hrubšími rámikmi ponúkne väčšiu odolnosť pri pádoch alebo bežnom používaní.

Novinku tiež môžeme pochváliť za extrémne tenké telo, no to si zasa vybralo daň v kapacite batérie, ktorá má iba 2700 mAh. V každom prípade, rozmery telefónu sú subjektívna záležitosť a určite sa nájde množstvo používateľov, ktorí uprednostnia dizajn novej Xperie pred ostatnými zariadeniami na trhu. Rovnaký dizajn však výrobca používa už skutočne veľmi dlho a tam, kde iní inovujú, sa Sony až zbytočne dlho drží tradície. Fanúšikom modernejšieho vzhľadu tak ostáva iba veriť, že ďalšia generácia smartfónov Sony prinesie inovatívnejší vzhľad.

Zdroj: PhoneArena

1.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+