MojAndroid

Nové vlajkové zariadenia spoločnosti Sony pre rok 2018 sú už skutočne za rohom. Hneď dva nové smartfóny by mali prísť už v priebehu výstavy MWC 2018. Smartfóny Sony Xperia XZ1 Premium a tiež Sony Xperia XZ1 Plus ponúknu aj nový, výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 845. Okrem vlajkových smartfónov by mala prísť skupina smartfónov Sony Xperia L2, XA2 a XA2 Ultra už na výstave CES 2018.

Sony Xperia XZ1 Premium

Novinka by mala nadviazať na svojho predchodcu v podobe zariadenia Sony Xperia XZ Premium. Vo výbave nebude chýbať 5,5″ 4K displej s rozlíšením 3840 x 2160 pixelov, spomínaný procesor Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB RAM či 128 GB internqého úložiska. Z predošlých únikov je tiež známe, že snímač odtlačkov prstov sa bude nachádzať na zadnej strane zariadenia. Zadný fotoaparát bude duálny s rozlíšením 12 MPix.

Náš tip
Sony Xperia XZ Premium: 4K v prémiovom balení | RECENZIA
Kliknutím na obrázok môžete zobraziť všetky používateľské recenzie smartfónu Sony Xperia XZ Premium.

Sony Xperia XZ1 Plus

Druhý smartfón takisto ponúkne vylepšenie oproti svojmu predchodcovi. V prvom rade ponúkne väčší 5,5″ displej, avšak s rovnakým rozlíšením 1080p, nový procesor Qualcomm Snapdragon 845, 4 GB RAM a 64 GB interného úložiska. Na zadnej strane ponúkne rovnaký 12 MPix duálny fotoaparát (podobne ako model XZ1 Premium) a takisto čítačku odtlačkov prstov.

Náš tip
Sony Xperia XZ1: Evolučne dospela | RECENZIA
Kliknutím na obrázok môžete pridať novú používateľskú recenziu smartfónu Sony Xperia XZ1.

Na fotografiách nižšie si môžete prezrieť aj prvé uniknuté obrázky pripravovaných smartónov, na ktorých vynikne najmä displej s minimálnymi rámčekmi alebo kovové resp. sklenené telo. Tieto obrázky unikli už pred časom, finálnej podoby zariadení sa však dočkáme pravdepodobne už čoskoro v priebehu výstavy MWC 2018.

Zdroj: phonearena

8.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+