MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Operačný systém: Vitaj Oreo!

Sony Xperia XZ1 Compact je jedno z prvých zariadení, ktoré sa na náš trh dostalo s už novým Androidom 8.0 Oreo. Hoci ten prináša oproti Androidu 7.0 len minoritné zmeny a vylepšenia, nová verzia Androidu vždy používateľov poteší. Ani v tomto prípade však Sony nezabudlo na svoju vlastnú nadstavbu, ktorou obohatilo systém v tomto smartfóne.

Okrem noviniek, ktoré ponúka samotný Android 8.0 nájdete v systéme smartfónu Sony Xperia XZ1 Compact starú-známu nadstavbu od Sony. Tá z hľadiska personalizácie ponúka vlastné témy, ktoré si môžete stiahnuť (alebo zakúpiť) aj z vlastného obchodu Sony. Inak tu nájdete aj prepracovanú notifikačnú lištu so skratkami pre dôležité funkcie, či tradične výborné menu s aplikáciami (appdrawer), v ktorom môžete aj vyhľadávať.

Fanúšikov natívneho Androidu zrejme sklame množstvo bloatware-u, ktoré nájdete v tomto smartfóne. Okrem aplikácií Sony (ktorých je samo o sebe viac než dosť) tu nájdete tentokrát aj predinštalované tituly Amazonu – Amazon Shopping a Amazon Kindle, ako aj antivírus AVG Protection. Tie ale viete cez nastavenia zariadenia (aspoň) vypnúť. Z predinštalovaných aplikácií nás zaujal najviac 3D skener, ktorý ponúka možnosti skenovania tváre či celej hlavy do 3D modelu, ktorý je použiteľný aj pre 3D tlač. Viac si o tejto novinke môžete prečítať v samostatnom článku – Sony Xperia XZ1: Takto funguje 3D skenovanie objektov | VIDEO.

Menším redizajnom prešli Nastavenia. Tie sa dizajnovo približujú čistému Androidu, čo rozhodne vítame. Viac možností nájdu používatelia aj pri nastaveniach plochy, kde výrobca napríklad povoľuje nastaviť aj veľkosť mriežky ikon. Celkovo hodnotíme softvér tohto zariadenia za výborne vyladený a praktický, odhliadnúc od bloatware-u, ktorý sa nemusí každému páčiť.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
27.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+