MojAndroid

Sony Xperia XZ1 patrí medzi najzaujímavejšie zariadenia na výstave IFA 2017 v Berlíne. Ide o novú vlajkovú loď, ktorá ponúka špičkový hardvér, ale aj niekoľko softvérových vychytávok. Tou najzaujímavejšou je 3D skenovanie objektov, ktoré sa postará o hodiny zábavy, no zároveň prináša zaujímavé praktické využitie.

Vtipné aj praktické využitie

Funkcia s oficiálnym názvom 3D Creator prekvapí svojou jednoduchosťou a priamočiarosťou. Pre jej správne fungovanie totiž nie je potrebné nič iné iba fotoaparát na novej Xperii XZ1 alebo XZ1 Compact. Zároveň ale ide o funkciu, ktorá vyžaduje extrémnu výpočtovú silu a potrebuje preto Snapdragon 835. Nevyžaduje ale žiadne pripojenie k internetu alebo čosi podobné, jednoducho stačí namieriť fotoaparát na objekt a spustiť skenovanie.

To je k dispozícii v štyroch režimoch – skenovanie tváre, skenovanie celej hlavy, skenovanie jedla a skenovanie iného objektu. V závislosti od toho, aký režim použijete, môžete s naskenovaným objektom ďalej pracovať. Môžete napríklad naskenovať hlavu a následne ju vytlačiť na 3D tlačiarni. Podľa použitého materiálu môže ísť o darček či dokonca jedlú figurínu na vrch torty.

Efektívna rozšírená realita

3D skenovanie môžete využiť aj v rámci neskoršej rozšírenej reality. Môžete si napríklad v obchode naskenovať kus nábytku a potom ho zobraziť v domácnosti, aby ste vedeli, ako tam bude reálne vyzerať. Samozrejme, k dispozícii sú aj rôzne zábavné funkcie. Naskenovaných ľudí môžete osadiť do rôznych postavičiek a tie zobraziť v rámci rozšírenej reality vo forme pohybujúcich sa avatarov. Zaujímavosťou je aj použitie naskenovanej tváre na pozadie telefónu.

Je zrejmé, že Sony si od tejto funkcie veľa sľubuje. Ak poznáte telefóny Xperia, rozšírená realita vám zrejme nie je cudzia. Už dlhšiu dobu tu je totiž možné v aplikácii fotoaparátu umiestniť objekty rozšírenej reality na fotografie a vytvoriť tak vtipné výsledky. Teraz ale Sony povýšilo rozšírenú realitu na úplne novú úroveň, ktorá bude mať využitie pre zábavu, ale aj v skutočnom svete. Už teraz sa tešíme na to, keď si nové funkcie budeme môcť vyskúšať a detailne ich pre vás otestovať.

Zdroj: PhoneArena

1.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+