MojAndroid

Aj keď niekedy nazývame Android 7.0 Nougat najnovším Androidom, skutočnosť je taká, že najnovším je Android Nougat vo verzii 7.1 predstavený minulý rok v októbri. Jeho novšie aktualizácie z decembra a apríla tohto roku dokonca nesú označenie Android 7.1.1, resp. Android 7.1.2.

Android 7.0 (podobne ako všetky verzie Androidu) sa síce nešíri tak rýchlo, ako by sme si predstavovali, ale Android 7.1 je na tom ešte horšie. Na začiatku tohto mesiaca vyšli štatistiky, ktoré ukazujú len 0,4% podiel najnovšieho Androidu. Znovu pripomíname, že Android 7.1 bol oficiálne predstavený ešte v októbri 2016 a doteraz bol doménou len Nexus a Pixel zariadení. Aj nová vlajková loď Samsung Galaxy S8 bola predstavená so starším Android 7.0 Nougat.

Dnes na rozbiehajúci sa Android 7.1 vlak naskakuje ako prvý japonský výrobca Sony, ktorý uvoľnil Android 7.1.1 pre vlajkové lode Sony Xperia XZ a X Performance. Mizivý podiel Android 7.1 sa síce výrazne nezvýši, dokazuje to však, že Sony patrí medzi spoľahlivých výrobcov, čo sa týka softvérovej podpory.

Popri veciam ako sú skratky aplikácií, oprava chýb a niekoľko vylepšení výkonu, dostanú majitelia týchto zariadení aj aprílovú bezpečnostnú záplatu. Aktualizácia sa bude šíriť pomaly a po regiónoch, preto vám ešte nemusí doraziť. Určite ale nezabúdajte raz za čas manuálne skontrolovať systémové aktualizácie. Ďalšími zariadeniami, ktoré čoskoro dostanú Android 7.1, by mali byť Xperia X a Xperia X Compact.

Zdroj: Pocketnow

26.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+