MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej a multimédiá

Sony Xperia XZ je vybavená dostatočne veľkým 5,2-palcovým zobrazovacím panelom typu IPS. Spoločnosť aj tu ostáva verná rozlíšeniu Full HD, ktoré je charakteristické pre väčšinu jej smartfónov. Nejde síce o žiadneho rekordmana, no Sony zmysel v naháňaní za číslami nevidí a my mu to vlastne ani nemáme za zlé. Rozlíšenie 1080 x 1920 px s hustotou 424 ppi je totižto maximálne postačujúce pre všetky činnosti.

sony-xperia-xz-recenzia-17

Zobrazovací panel síce pri pohľade na papierové parametre neponúka bombastické údaje, no už pri prvom pohľade pochopíte, že nie vždy to je o tom, čo je na papieri. Bez ohľadu na ne totižto ponúka verné zobrazenie farieb, výborné pozorovacie uhly a dobrú čitateľnosť aj vo vonkajších prostrediach. Navyše, pochváliť sa môže aj najrôznejšími softvérovými vylepšeniami, ktoré môže používateľ zapnúť, vypnúť alebo nastaviť podľa seba. K dispozícii sú napríklad režimy zlepšujúce kvalitu obrazu – X-Reality for mobile a Režim superjasných obrázkov. Obidva v konečnom dôsledku majú na svedomí zlepšenie kvality fotografií a videa. Samozrejme, k dispozícii sú aj ďalšie nastavenia a funkcie, vrátane možnosti zapnutia režimu pre ovládanie zariadenia v rukaviciach a nastavenia vyváženia bielej farby. Nechýba ani možnosť zariadenie odomknúť dvojitým poklepaním na displej.

Sony Xperia XZ je vybavená dvojicou reproduktorov, ktoré sú situované nad a pod displejom. Hrajú síce dobre, určite ich však nemôžeme porovnávať s tými najlepšími. Okrem toho, hlasitosť by tiež mohla byť o niečo vyššia. Čo sa týka možností nastavenia zvuku, tak tu Sony už tradične ponúka bohaté možnosti a niekoľko efektov. K dispozícii máte Digital Sound Enhancement Engine (DSEE HX) pre získanie maxima najmä z menej kvalitných skladieb, či High-res audio, ktoré znižuje skreslenie a šum v širšom frekvenčnom spektre a zabezpečuje presnú a detailnú reprodukciu vysokých tónov. Nechýba ani vlastný ekvalizér fungujúci naprieč celým systémom. Ten ponúka niekoľko prednastavených profilov, ako aj možnosť nastavenia vlastných hodnôt. Basy zvýrazníte pomocou špeciálneho filtra Clear Bass a zvuk môžete pri počúvaní cez slúchadlá vylepšiť aj priestorovým efektom. Z ďalších funkcií spomenieme dynamický normalizér pre vyrovnávanie rozdielov v hlasitosti hraných skladieb a efekt S-Force Surround pre virtuálny 3D zvuk.

Ani v Xperii XZ nechýbajú tradičné multimediálne aplikácie od Sony – Hudba, Album a Video. Hudobný prehrávač samozrejme ponúka hneď niekoľko možnosti triedenia skladieb, či už podľa interpretov, albumov, skladieb, žánrov alebo prečinkov. Okrem toho sú k dispozícii aj také funkcie ako časovač spánku, voľba medzi svetlým a tmavým motívom, či preberanie informácií o skladbách a albumov z Gracenote. Po ostatných stránkach ide ale stále o štandardne vybavený prehrávač, ktorý môžete v prípade záujmu nahradiť inou alternatívou z obchodu Play. Album fotografií už tiež veľmi dobre poznáte. Fotografie sa v ňom zobrazujú vo forme mriežky, ktorej veľkosť nastavujete gestom pinch-to-zoom. Samozrejmosťou je kategorizácia fotografií podľa miesta ich vytvorenia, obľúbenosti, priečinkov alebo použitých efektov fotoaparátu. Sony integroval aj galérie zo sociálnych sietí Facebook, Google Fotky a Flickr, a pripojiť môžete aj priečinky z domácej siete.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

24.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+