MojAndroid

Japonská spoločnosť Sony sa stará príkladne o svoje vlajkové Android zariadenia. Napríklad nové smartfóny Sony Xperia XZ1 alebo XZ1 Compact prišli s najnovším systém Android Oreo priamo od výroby. Teraz spoločnosť Sony prináša aktualizáciu na systém Android Oreo aj pre smartfón Sony Xperia XZ Premium.

Náš tip
Sony Xperia XZ Premium: 4K v prémiovom balení | RECENZIA

Prichádza 3D Creator

Jednou z veľkých noviniek aktualizácie je podpora 3D skenovania tvárí a objektov, ktoré môžete následne zdieľať alebo vytlačiť ako 3D model. Túto funkciu už podporovali najnovšie vlajkové smartfóny Xperia, vďaka tejto aktualizácii však neostala ukrátená ani staršia Xperia XZ Premium. Nechýba ani funkcia “Predictive Capture,” ktorá sleduje úsmev a zachytí fotku skôr ako stlačíte spúšť pre ešte lepší výsledok. V konečnom dôsledku dostávate na výber, ktorá zo zachytených fotografií sa vám páči najviac.

Ďalšie vylepšenia zahŕňajú zrýchlenie automatického zaostrovania, čo oceníte najmä pri pohyblivých objektoch, zdokonalenie zvuku hlasného reproduktora či podporu aptXHD pre kompatibilné slúchadlá. Nebudú chýbať ani nové skratky v prípade dlhšieho podržania vybraných ikoniek na domácej obrazovke.

Náš tip
Sony Xperia XZ1 Compact: Konečne plnohodnotné mini? | RECENZIA

Náš tip
Sony Xperia XZ1 a XZ1 Compact dostávajú októbrovú aktualizáciu systému

Aktualizáciu môžete skontrolovať aj manuálne v nastaveniach vášho smartfónu. Dostali ste už novú aktualizáciu na Android Oreo? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: gsmarena

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
24.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+