MojAndroid

Na výstave IFA 2017 v Berlíne predstavila spoločnosť Sony svoje najnovšie vlajkové lode Xperiu XZ1 a jej mini variant XZ1 compact. Tie sa pýšili novou aplikáciou 3D Creator. Tú by mal dostať spoločne s updatom na Android 8.0 Oreo aj ďalší tohtoročný top model Sony Xperia XZ Premium. Túto skutočnosť teraz potvrdilo Sony na svojom twitter účte.

3D Creator je aplikácia slúžiaca na skenovanie rôznych objektov a ich následne prenesenie do 3D podoby v mobile. Skenovanie je k dispozícii v štyroch režimoch – skenovanie tváre, skenovanie celej hlavy, skenovanie jedla a skenovanie iného objektu. V závislosti od toho, aký režim použijete, môžete s naskenovaným objektom ďalej pracovať. Môžete napríklad naskenovať hlavu a následne ju vytlačiť na 3D tlačiarni.

Podľa použitého materiálu môže ísť o darček či dokonca jedlú figurínu na vrch torty. V obchode naskenovať kus nábytku a potom ho zobraziť v domácnosti, aby ste vedeli, ako tam bude reálne vyzerať.  Naskenovaných ľudí môžete osadiť do rôznych postavičiek a tie zobraziť v rámci rozšírenej reality vo forme pohybujúcich sa avatarov. Možností je veľa a určite sa nejedná o aplikáciu, ktorá zapadne medzi bežnými predinštalovanými aplikáciami.

Zdroj: AndroidAuthority

11.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+