MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Multimédiá a fotoaparát + galéria fotografií

Aplikačná výbava smartfónu po prvom zapnutí prináša balíček predinštalovaných aplikácií z dielne spoločnosti Google a tiež niektoré aplikácie od Microsoftu. Od Sony prichádza aplikácia pre platformu Playstation, e-mailový klient či Správy. Niektoré z týchto aplikácií sa nedajú odinštalovať štandardným spôsobom, avšak môžete stopnúť ich činnosť.

Zvukový prejav predného reproduktora na hovory je štandardný a kvalita hovoru nesklame. Dizajnové prvky poukazujú na stereo reproduktory, avšak na prednej strane sa nachádza len jeden reproduktor pre hovory. Hlasný reproduktor (takisto jeden) sa nachádza na spodnej hrane smartfónu. Svojím výkonom neohromí. Má však dostatočnú hlasitosť pre vyzváňanie či občasné prezretie YouTube videa. Jeho poloha je vhodná pre umiestnenie smartfónu aj na rovnú podložku. Zvuk nebude ani v takomto prípade stlmený alebo deformovaný.

Fotoaparát

Zadný fotoaparát ponúka rozlíšenie 23 MPix a to pri pomere strán 4:3. Po prepnutí na pomer strán 16:9 je k dispozícii rozlíšenie 20 MPix. Prostredie fotoaparátu ponúka rozšírenie o rôzne aplikácie, manuálny režim a v rámci nastavení je následne k dispozícii regulácia farby či jasu a samospúšť. Fotografie zo zadného fotoaparátu ponúkajú v rámci triedy veľmi dobré výsledky. Video môžete natáčať vo FullHD pri 30 snímkach za sekundu. Svojou výslednou kvalitou spĺňa pomyselný štandard. K dispozícii je tiež možnosť natáčať video v režime HDR.

Najmä na poludnie v prípade silného slnka sú fotografie občas príliš presvetlené. Mimo takýchto mimoriadnych podmienok sú však detaily fotografií a aj farebné podanie na veľmi dobrej úrovni. Osobne som viac využíval fotografovanie vo formáte 16:9, ktoré mi ponúkalo kvalitné fotografie so širokým záberom. V noci a za znížených svetelných podmienok pribúdal na fotografiách šum. Ide však o štandardný jav v rámci kategórie smartfónov strednej triedy. Vo všeobecnosti platí nepriama úmera – čím menej svetla, tým viac šumu na výslednej fotografii.

Výsledky predného fotoaparátu sú viac ako uspokojivé. Predný snímač ponúka 16 MPix spolu s predným LED bleskom. Poteší výrobné nastavenie, vďaka ktorému sú fotografie pri 16 MPix snímané priamo s pomerom strán 16:9. Ak aktivujete pomer strán 4:3, rozlíšenie poklesne na 12 MPix. K dispozícii  je tiež nastavenie snímania “selfie” fotografií s pomerom strán 16:9 v rozlíšení 12 MPix. Výsledné fotografie z predného fotoaparátu rozhodne nesklamú a netrpia ani nadmernou softvérovou úpravou. Využitie predného blesku oceníte najmä pri “selfie” fotografiách v rámci znížených svetelných podmienok.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

26.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+