MojAndroid

Spoločnosť Sony momentálne nepatrí k výrobcom, ktorí dominujú rebríčkom predajnosti smartfónov. Ponúka ale dobrý hardware a patrí k menšej skupine výrobcov, ktorí sa oňho snažia starať aktualizáciami. Jedným z dôvodov je aj veľmi málo upravený systém Android. Modely z roku 2016 Sony Xperia XXperia X compact patria k slušne vybaveným telefónom a Xperia X compact je jeden z mála high end smartfónov s uhlopriečkou pod 5 palcov. Pravé tieto dva modely teraz dostavajú update na Android 8.0 Oreo.

Náš tip
Sony Xperia XZ Pro s 4K OLED displejom sa ukáže na MWC 2018

Aktualizácia s poradovým číslom 34.4.A.0.364 prináša okrem systému Android Oreo aj pár vylepšení týkajúcich sa fotoaparátu a bezpečnosti. Okrem poslednej januárovej bezpečnostnej záplaty systému Android sa používatelia môžu tešiť na dve nové funkcie fotoaparátu. Prvou je tzv. prediktívne snímanie, vďaka ktorému kamera sama automatický zosníma úsmev, keď ho deteguje. Druhým je Autofocus Burst, ktorý umožní snímať rýchlo sa pohybujúce objekty bez rozmazania. Zmeny sa týkajú aj skratiek k aplikáciám a vylepšenia zvuku.

Verzie Android 8.0 Oreo by sa mali dočkať aj Xperia XA1, Xperia XA1 Plus / Dual Sim, Xperia XA1 Ultra / Dual Sim, Xperia X Dual Sim.

Aktualizované 1.3. o 10:50:

Máme potvrdené, že model Sony Xperia X dostáva aktualizáciu na Android 8.0 Oreo aj na Slovensku. Aktualizácia má veľkosť viac ako 1,2 GB, takže pre jej inštaláciu odporúčame pripojenie k rýchlej a stabilnej Wi-Fi sieti a dostatok energie v batérii.

Za tip ďakujeme čitateľovi Pavlovi.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+