MojAndroid

Najnovšie smartfóny z rodiny Sony Xperia, teda Sony Xperia X, Sony Xperia X Performance a Sony Xperia XA už čoskoro dorazia na svetové trhy. Týka sa to aj Európy, a teda aj našej krajiny, kde by sa tieto zariadenia mali objaviť už onedlho. Ešte pred oficiálnym spustením predaja však spoločnosť Sony zverejnila ceny, za ktoré by sa tieto modely mali predávať na európskom trhu. Dopredu vás upozorňujeme, že celková cena týchto zariadení na Slovensku sa môže od uvedených cien líšiť, nemali by to však byť veľké cenové rozdiely.

sony-xperia-x-16

Sony Xperia X

Sony Xperia X by sa mala v Európe predávať za maloobchodnú cenu 599€ (vo Francúzsku, Nemecku a Holandsku) alebo za 629€ (v Taliansku a Španielsku). Dátum uvedenia tohto zariadenia na spomínané trhy je 23. máj. Konkrétna cena, ani dátum predstavenia na Slovensku nie sú známe.

Sony Xperia X performance

Sony Xperia X Performance

Sony Xperia X Performance, ktorá ponúkne Snapdragon 820, 3 GB RAM a 5″ Full HD displej je určite zaujímavejším zariadením. V Európe sa bude predávať za 699€ (Francúzsko a Holandsko) alebo 729€ (Taliansko a Španielsko). Na európske trhy sa toto zariadenie dostane 4. júla, no opäť nepoznáme dátum ani cenu, za ktorú sa bude predávať u nás.

sony-xperia-xa-5

Sony Xperia XA

Posledným z trojice zariadení, ktoré prídu toto leto na európske trhy, je Sony Xperia XA. Ide o najmenej výkonné zariadenie z novej X-série, no ponúka zaujímavý 5″ displej takmer bez okrajov. V Európe sa tento smartfón bude dať zohnať za 299€ (Francúzsko, Nemecko, Holandsko a Taliansko), v Španielsku zaň používatelia zaplatia o niečo viac – 329€. Na trh sa toto zariadenie dostane 20. júna.

Zdroj: AndroidAuthority

4.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+