MojAndroid

Sony plánuje do smartfónov priniesť technológiu, ktorú sme doteraz mali možnosť vidieť len v televízoroch. Tzv. HDR displej, by na smartfónoch umožnil zobrazovať ešte viac farieb ako doteraz – namiesto súčasných 16,8 milióna farieb, by to bolo až niečo cez jednu miliardu. Zlepšiť sa má aj kontrast, svietivosť a detaily. Hovoríte si, že na smartfónoch sa neobjaví? To sme tvrdili aj o 4K rozlíšení, ktoré sa minulý rok v smartfónoch objavilo po prvýkrát. Asi nebude prekvapením, že takýto smartfón pochádzal tiež od Sony.

Novinka s prvým HDR displejom by mala byť súčasťou portfólia Xperia X zariadení. Nový prémiový variant smartfónu by mal disponovať najjasnejším zobrazovacím panelom na trhu, so svietivosťou až 1000 nitov (pre porovnanie, Samsung Galaxy S7 má 855 nitov). Otázne ale je, ako túto funkciu HDR displeja implementuje Sony do svojich zariadení. Pri 4K displeji sme síce mali vysoké 4K rozlíšenie, toto sa však zapínalo len v niektorých aplikáciách. Každopádne, vlastniť smartfón s displejom so svietivosťou 1000 nitov je pomerne veľkým lákadlom, najmä ak ponúkne ešte lepšie podanie farieb a detailov, ako konkurenčné riešenia. Dúfame teda, že táto zatiaľ nepotvrdená správa sa ukáže ako pravdivá a my si budeme môcť novú “Xperiu X Premium” vyskúšať ešte tento rok.

Zdroj: phandroid (titulná fotografia je ilustračná)

20.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+