MojAndroid

Spoločnosť Sony predstavila trochu kontroverzný smartfón Sony Xperia X, ktorý síce ponúka rôzne zlepšenia oproti línii Xperia Z5, no zároveň je tento model v niektorých smeroch horší. Výrobca sa zameral na používateľský zážitok a nie iba na špecifikácie. Možno najväčšou zmenou je, že novinka nie je odolná voči vode a prachu tak, ako jej predchodcovia zo série Xperia Z. Už neraz sme sa ale mohli presvedčiť, že aj telefóny bez oficiálnej odolnosti niečo pod vodou prežijú a Xperia X je jedným z nich.

Náš tip
Sony Xperia X: Tentokrát bez vodeodolnosti | RECENZIA

Na videu si môžete pozrieť kompletný test, kde je Xperia X ponorená na dve minuty do vody. To je dostatočne dlhý čas na to, aby voda prenikla do všetkých vnútorností telefónu a narobila poriadnu škodu. To by sa možno stalo s niektorými telefónmi, ale nie s Xperiou X. Tá prežila ponorenie bez akýchkoľvek problémov a po vybratí z vody bola plne funkčná. Ak nám neveríte, presvedčte sa sami.

Zdroj: XEETECHCARE (YouTube) via Android Community

15.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+