MojAndroid

Japonský výrobca Sony predstavil koncom minulého roka program s názvom Concept, ktorý môžu využiť len majitelia Xperia X zariadení. Cieľom tohto programu je poskytnúť fórum, v ktorom budú spolu diskutovať zákazníci a vývojári o nápadoch pre alternatívny softvér.

Spoločnosť v rámci svojich vývojárskych tímov v Tokyu, Pekingu a Švédsku monitoruje spätnú väzbu a využitie dát v reálnom čase. Stačí sa zaregistrovať v aplikácií, urobiť pár zmien a tento koncept softvéru nahradí továrenský systém na vašom Xperia X smartfóne.

Náš tip
Sony Xperia X a X Compact získavajú aktualizáciu s opravami

Sony za túto dobu, čo projekt funguje, stihlo vydať niekoľko zaujímavých funkcií ako napríklad nočný režim, šetrič batérie, ambient displej a iné. Treba ale dodať, že sa stále jedná len o koncept a preto sa stretnete s častými aktualizáciami.

Sony tentokrát vypustilo update (38.3.1A.0.91), ktorý pridáva podporu nového audio engine a podporu VoWiFi a VoLTE vo vybraných krajinách. Nový audio engine nahrádza integrované audio efekty (SONY Audio Effects Engine) v snahe zlepšiť zvukovú stránku zariadenia. V skratke to znamená, že Sony namiesto natívneho Android algoritmu využilo MusicFX funkcionalitu.

Ďalšími drobnými úpravami je aj oprava chýb, ako napríklad reštartovanie Bluetooth aplikácie alebo grafický bug v odkaze aplikácie Fotoaparát. Posledná zmena sa týka dizajnu, zmenila sa ikonka batérie v notifikačnej lište, ktorá odteraz zobrazuje percentá vedľa ikonky batérie.

Spomínaná podpora VoWifi, ktorá umožní volania aj mimo signál, bude dostupná v Nemecku. Nórsko, Švédsko a Dánsko dostanú okrem VoWifi aj podporu VoLTE.

Aktualizácie v projekte Concept považujeme za skvelý krok a dokazuje to, že Sony sa stará o svojich zákazníkov tým, že im pridáva hodnotu navyše.

Zdroj: PhoneArena

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
4.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+