MojAndroid

Sony Xperia V je jedným z ďalších smartfónov, ktoré podporujú 4G LTE siete. Na tom by nebolo v podstate nič zvláštne, no tento smartfón prichádza s revolučnou technológiou dotykovej obrazovky v podobe stavaného dotykového senzora priamo v skle displeja smartfónu.

Displej tohto zariadenia je vybavený technológiou Reality Display s Mobile BRAVIA ® Engine 2 a OptiContrast panelom, ktorý zabezpečuje skvelé vlastnosti obrazu displeja pri pozorovaní používateľom. Dotyková technológia vylepšuje zážitok s dotykovou obrazovkou natoľko, že máte skutočne pocit, že sa dotýkate jednotlivých ikoniek na obrazovke tohto zariadenia.

Výhody senzora zabudovaného priamo do skla displej zariadenia spočívajú hneď v niekoľkých oblastiach. Znižuje sa počet vrstiev na displeji, čo zlepšuje kvalitu obrazu a nedochádza ku skresľovaniu obrazu vďaka vrstve dotykových senzorov. Jas displeja sa zlepšuje a vrstva dotykových senzorov celkovo displej robí tenším a vylepšuje pohľad naň.

Smartfón je vďaka tejto technológii , okrem hrúbky, aj o niečo ľahší. Vrstva dotykových senzorov je zvyčajne vložená totiž do ďalšej sklenenej vrstvy, ktorá týmto počinom úplne odpadá. Pri používaní tak máte zážitok „z dotyku“ priamo na dlani a máte pocit, akoby ste sa dotýkali priamo vykresľovaných ikon. Obraz a dotyk sa k sebe približujú, teda problémy pri bežných typoch displejov s nedokonalým snímaním dotykov sa týmto displejom minimalizujú.

Zdroj, foto: Dev Sony Mobile

12.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+