MojAndroid

Tohtoročná výstava IFA 2012 v Berlíne priniesla okrem iných zariadení aj trojicu smartfónov od Sony. Konkrétne ide o modely Xperia TX, Xperia T a Xperia V. Všetky tri tieto smartfóny majú spoločnú jednu vec, a to 2-jadrový procesor Krait s taktom 1,5 GHz pre každé jadro. Procesor Krait je v týchto modeloch doplnený aj o výkonný grafický procesor Adreno 225, čo sa samozrejme odrazilo aj na výsledkoch výkonnostných testov, ktoré sa len pred pár hodinami objavili na internete. A smartfóny Xperia TX,T a V sú v týchto testoch hlavnými hrdinami.

Tri najvýkonnejšie smartfóny od Sony, ktoré boli predstavené len pre pár dňami v Berlíne, prešli radom výkonnostných testov. Výsledky týchto testov boli porovnávané so 4 (doteraz) najvýkonnejšími smartfónmi od konkurencie – HTC One X, Samsung Galaxy SIII, LG Optimus 4X HD a Meizu MX 4-Core. Ani jeden z nich nebol výkonnejší ako smartfóny Xperia z Berlína.

Benchmark Pi (nižšie číslo je lepšie)

Nenamark 2 (vyššie číslo je lepšie)

Quadrant (vyššie číslo je lepšie)

Čo z tohto všetkého vyplýva? Niekedy je menej viac. Sony sa na otázku 4-jadrových procesorov už v minulosti vyjadrilo, že ich do svojich zariadení v najbližších rokoch nechce integrovať. Spravili veľmi dobrý krok a do svojich nových smartfónov radu Xperia vložili menej náročnejší a pritom výkonnejší procesor Krait, ktorý budeme určite v najbližšej dobe vidieť ešte v niektorých smartfónoch. Dovtedy sú však kráľmi benchmarkov Xperie :-)

Za tip na článok ďakujeme Marekovi.

Zdroj: GSMArena

31.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+