MojAndroid

Majiteľov niektorých zariadení od spoločnosti Sony zrejme nepoteší správa, že výrobca oficiálne zastavil vývoj aktualizácií na novší systém Android KitKat. Konkrétne sa jedná o zariadenia Sony Xperia M, Xperia L a Xperia SP, čo sú všetko populárne smartfóny strednej kategórie, ktoré vlastní množstvo užívateľov aj na Slovesnku. Nie je zrejmé, prečo sa spoločnosť rozhodla pre tento krok. Všetky tri Xperie sú veľmi populárne a zároveň ponúkajú dostatočný výkon na to, aby bez problémov zvládli fungovanie s Androidom 4.4 KitKat.

Populárny model Sony Xperia SP tak bude fungovať s verziou systému Android 4.3 Jelly Bean, ktorá je dostupná od prvého štvrťroku tohto roku. To isté platí aj pre modely Xperia M a Xperia M Dual.

xperia-sp-jelly-bean

Najnovší oficiálny softvér pre Sony Xperiu L bude ešte o čosi starší Android 4.2 Jelly Bean. Ak by majitelia týchto zariadení chceli napriek oficiálnemu ukončeniu podpory využívať výhody nového systému Android KitKat, budú musieť siahnuť po alternatívnej ROM. V opačnom prípade si budú musieť vystačiť s poslednými softvérovými aktualizáciami, ktoré Sony sprístupnilo pre svoje zariadenia v minulosti. Ak vlastníte zariadenie Sony Xperia, môžete skontrolovať najnovšiu verziu softvéru pre vaše zariadenie na stránke spoločnosti.

xperia-l-jelly-bean

Zdroj: xperiablog via GSMarena

11.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+