MojAndroid

Sony okrem nových smartfónov Xperia X, Xperia XA a Xperia X Performance predstavil na MWC aj zaujímavé inteligentné príslušenstvo. To pozostáva z inteligentného Bluetooth slúchadla Xperia Ear a ďalších zariadení, ktoré sú však viac menej len konceptami výrobcu. Poďme sa pozrieť na to, čo majú ponúknuť.

Xperia Ear

Ako sme už v úvode prezradili, Xperia Ear je malú inteligentné bluetooth slúchadlo, ktoré sa pripája k vášmu smartfónu. Samozrejme, toto neplní len funkciu handsfree headsetu, ale funguje aj ako osobný asistent, ktorý podporuje hlasové príkazy pre získanie informácií priamo z vášho telefónu. Xperia Ear vás tak bude informovať o prichádzajúcich hovoroch, správach, udalostiach v kalendári, počasí alebo doprave. Komunikácia pritom funguje obidvoma smermi. Pomocou hlasu tak môžete vytočiť telefónny kontakt, nadiktovať krátku správu alebo sa nechať navigovať do konkrétneho cieľa. Xperia Ear komunikuje so smartfónom prostredníctvom NFC a Bluetooth, pričom vstavaná batéria by mala vydržať celý deň prevádzky. Čiastočne je odolná aj voči vode (IP2X).

Xperia Ear

NAŽIVO z MWC:

Xperia Eye

Xperia Eye je malá kamera, ktorá sa má dať jednoducho pripevniť k oblečeniu. Má tvar akčnej kamery, no vzhľadom na jej vzhľad bude skôr určená pre menej náročné podmienky. Zariadenie disponuje jednou kamerou s 360-stupňovou sférickou šošovkou, ako aj podporou pre hlasové príkazy pre bezdotykové ovládanie. Sony však zatiaľ žiadne ďalšie špecifikácie neprezradil, ani to, kedy by sme sa mohli dočkať oficiálneho uvedenia na trh.

Xperia Eye

Xperia Projector

Nový Xperia Projector je určený pre nenáročných používateľov na domáce použitie. Ide o zariadenie v tvare veže, ktoré môže premietať obraz na stenu alebo na stôl. Hoci oficiálne špecifikácie ešte nie sú k dispozícii, obraz nepôsobí veľmi jasne a pravdepodobne bude vhodný iba do tmavšieho prostredia. Výhodou projektoru je ale možnosť ovládania dotykom, vďaka čomu je možné vytvárať interaktívne prvky a premietať ich na plátno, aj keď výsledný obraz nebude mať extrémne veľké rozmery.

Xperia projector

Xperia Agent

Xperia Agent je ďalším predstaveným zariadením, ktoré na prvý pohľad nedáva najavo, čím vlastne je. Zariadenie v tvare vázy ponúka otočnú kameru, dotykový displej a možnosť ovládania hlasom. Ide o akýsi inteligentný hub pre pripojenú domácnosť, ktorý dokáže automaticky zapnúť svetlá či pozdraviť používateľa, no je veľmi pravdepodobné, že zariadenie má aj ďalšie funkcie, ktoré využijeme v spojení s ďalšími zariadeniami Internetu vecí.

Xperia Agent

Na článku spolupracoval Matúš Kapusta

Ďakujeme spoločnostiam Lenovo, Orange, MasterCard a Samsung za pozvanie na MWC 2016. 

22.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+