MojAndroid

Na trend odstraňovania štandardného 3,5 mm jacku začali reagovať aj iné spoločnosti ako Huawei, Google alebo Xiaomi. Teraz sa u svojich nových predstavených modeloch Xperia XZ2 a Xperia XZ2 Compact odhodlala odstrániť 3,5 mm jack aj spoločnosť Sony. A rovnako ako spoločnosť Apple, ktorá ako náhradu uviedla Bluetooth slúchadlá AirPods, má vlastne riešenie aj Sony. Bluetooth slúchadlá od Sony sa nazývajú Sony Xperia Ear Duo a svojim konceptom idú proti ideológii väčšiny konkurencie.

Náš tip
TOP 5 funkcií vlajkovej lode Sony Xperia XZ2

Neujde vám ani zvuk okolia

Zatiaľ čo konkurencia sa snaží v rámci slúchadiel úplne izolovať zvuk okolia, u Xperia Ear Duo je tomu naopak. Headset prichádza s funkciou Dual Listenning, ktorá umožní skombinovať hudbu so zvukmi okolitého sveta tak, aby ani jedna zložka nepôsobila rušivo, no tiež tak, aby ste si mohli plnohodnotne vychutnať hudobný zážitok. Sony na túto technológiu využíva štyri zabudované mikrofóny. Vďaka tomu môžete slúchadlá používať napríklad pri šoférovaní alebo jazde na bicykli. Taktiež si ich nemusíte dávať dole z uší, ak vám chce niekto niečo povedať.

Výdrž, odolnosť, ovládanie a cena

Slúchadlá sľubujú 4 hodiny na jedno nabitie a nechýba nabíjacia kolíska v škatuľke, ktorá ponúka tri dodatočné nabitia. Disponujú tiež certifikátom IPX2, ktorý by ich mal ochrániť pred potom alebo postriekaním vodou. Nechýba ani hlasový asistent. Slúchadlá sa dajú ovládať ručne alebo pohybom hlavy. Napríklad prikývnutím môžete prijať telefonát. Otočením hlavy doprava či doľava môžete prepínať skladby. Sony Xperia Ear Duo sa začnú predávať koncom mája v USA za cenu 280 dolárov v dvoch farebných prevedeniach – čiernom a zlatom.

Za pozvanie na MWC ďakujeme spoločnostiam Orange a Samsung

Zdroj: pocketnow

27.2.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+