MojAndroid

Posledné dohady sa ukázali ako nepravdivé a novinka z dielne Sony bola predstavená už dnes. Spoločnosť tak nečakala až do marca, kedy sa bude konať výstava MWC v Barcelone, ale už teraz odhalila svoj nový dostupný smartfón Sony Xperia E4. Ten ponúkne zaujímavú výbavu a pohybovať by sa mal aj v príjemnej cenovej hladine. Tieto dohady sa tak naplnili a všetky predchádzajúce informácie o hardvérovej výbave novinky od Sony boli zrejme pravdivé.

Xperia E4 ponúkne 5-palcový displej s rozlíšením 960 x 540 pixelov. Srdcom zariadenia bude 4-jadrový procesor MediaTek MT6582 s taktom 1,3 GHz a 1 GB pamäte RAM. Vnútorná pamäť má kapacitu 8 GB, no našťastie je možné ju rozšíriť pamäťovými kartami. Postupom času by mali byť k dispozícii varianty na jednu aj dve SIM karty, pričom zaujímavé je, že obe by mali ponúknuť pripojenie k rýchlym sietiam HSPA+.

03_Xperia-E4_white_group 02_Xperia-E4_black_group

Novinka od Sony ale prichádza s niekoľkými ďalšími prednosťami. Hlavná kamera s rozlíšením 5 MPix je doplnená o niekoľko špeciálnych hardvérových vychytávok, ako napríklad Timeshift Burst, Sound Photo, Live on YouTube, Social Live a ďalšie. Veľa zábavy si užijete aj s prednou 2-megapixelovou kamerou, pre ktorú si Sony prichystalo vlastnú selfie aplikáciu.

01_Xperia-E4_black_tabletop

Potešiť by mala aj batéria s kapacitou 2300 mAh. Práve výdrž batérie bola v predchádzajúcom modeli Xperia E3 na veľmi vysokej úrovni a rovnako by to malo byť aj pri novej Xperii E4. Batéria by mala bez akýchkoľvek problémov vydržať dva dni štandardného používania, pričom k dispozícii je aj ULTRA Stamina mód, ktorý dokáže túto hodnotu ešte výrazne zvýšiť.

08_Xperia-E4_BUS_OTS_075 12_Xperia-E4_PIU_LIFESTYLE_BATTERY_106

Sony tiež použilo v najnovšom smartfóne niekoľko nástrojov pre zlepšenie prehrávanej hudby. Nájdeme tu xLoud, ClearAudio+, ClearBass a šikovnú aplikáciu PartyShare, ktorá umožní jednoduché a rýchle zdieľanie hudby a obrázkov s vašimi priateľmi. Aj vďaka týmto drobnostiam sa Xperia E4 javí ako ideálny smartfón pre aktívnych mladých ľudí, ktorí chcú zo svojho zariadenia vyťažiť maximum. Zmenami prešiel aj dizajn zariadenia, ktorý ponúka oblejšie hrany. Predinštalovaným systémom bude Android 4.4 KitKat spolu s nadstavbou Time Scape od Sony. Novinka by mala byť na trhu dostupná v polovici februára za zatiaľ nešpecifikovanú sumu, no podľa spoločnosti Sony by malo ísť aj v tomto smere o konkurencieschopné zariadenie.

Zdroj: Tlačová správa

10.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+