MojAndroid

Rovnako, ako iní poprední výrobcovia, prichádza s novými smartfónmi na trh aj Sony. Tentokrát bol v Japonsku predstavený model strednej triedy, Xperia 8 Lite, ktorý svojim dizajnom a špecifikáciami nepôsobí až tak novo.

Náš tip
Recenzia Nokia 5.3: Nesúďte smartfón iba podľa jeho vzhľadu

Sony Xperia 8 Lite: Starý čipset a neaktuálny systém

Aj keď je už viac ako polovica roku 2020 za nami, v Sony sa v prípade modelu Xperia 8 Lite pravdepodobne zastavil čas. Po dizajnovej stránke ponúkne nový model to isté, s čím prišla na trh aj Xperia 10. Čo sa týka displeja, na zariadení nájdeme 6-palcový LCD displej s FullHD+ rozlíšením a pomerom strán 21:9.

Náš tip
História mobilných telefónov: Nesmartfóny | Časť 2

Na zadnej strane nájdeme dva fotoaparáty umiestnené rovnako, ako na modeli spred roka a pol, akurát s rozdielnymi, teda lepšími parametrami. Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 12 megapixelov a svetelnosť f/1.8. Druhý z dvojice disponuje rozlíšením 8 megapixelov, svetelnosťou f/2.4 a slúži ako senzor pre rozostrenie pozadia.

sony xperia 8 lite

Čo sa týka výkonu, Xperia 8 Lite na tom nie je až tak dobre. Vnútri nájdeme starší čipset Snapdragon 630, ktorému sekundujú 4 GB operačnej pamäte. Nový model príde len s jednou veľkosťou úložiska a to 64 GB.

Výdrž má na starosti, na dnešnú dobu malá, 2870 mAh batéria. Ďalším prekvapujúcim faktom je systém, s ktorým nová Xperia na trh prichádza. Konkrétne ide o Android Pie, no Sony by mohlo pre tento smartfón vypustiť aktualizáciu už čoskoro.

Portál svetandroida.cz uvádza, že cena novej Xperie by sa mohla pohybovať okolo 29 800 JPY, čo je v prepočte necelých 238 Eur. Na smartfón s týmito špecifikáciami je tá cena rozhodne prehnaná a je otázne, koľko zákazníkov si tento smartfón naozaj kúpi.

Náš tip
Sony Xperia 5 II: Všetko, čo by ste mali vedieť o pripravovanej novinke

31.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+