MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Nízkej kapacity sa netreba ľakať

Nový prírastok radu Xperia dostal batériu, ktorá v nás už na papieri vzbudila obavy. 2870 mAh nie je predsa len veľa, aspoň tak by sa to mohlo na prvý pohľad zdať. Sami sme sa však presvedčili, že aj s takou relatívne malou kapacitou si bez väčších problémov vystačíte celý stredne náročný deň. Ak patríte medzi menej náročných, nabíjačku budete hľadať tak po dni a pol. Dva dni na jedno nabitie sú už ale celkom nereálna predstava. Sony poteší aj rýchlym 18 W nabíjaním, takže v prípade núdze budete mať po krátkom čase dostatok šťavy na dokončenie práce.

Sony Xperia 10: Záverečné hodnotenie

Xperia 10 je smartfón, ktorý nemusí osloviť každého. Niekoho môže odvážny natiahnutý displej dokonca odradiť, nám sa ale páčil. Prémiové spracovanie je podpisom Sony, rovnako tak ale aj divné riešenia, ktorých má tento model plný zoznam. Odradiť vás môže aj cena, ktorá je stanovená na 349 EUR, no myslíme si, že s ním chybu neurobíte. Samozrejme sa dobre pozrite na to, čo ponúka konkurencia, ak ale hľadáte skvelý fotoaparát, netradičný dizajn alebo výborné spracovanie, Sony Xperia 10 je horúci kandidát.

6.7

Sony Xperia 10

Sony si pre strednú triedu pripravilo zaujímavú voľbu. Model Xperia 10 ponúka naozaj netradičný a odvážny dizajn, najmä displej s pomerom strán 21:9. Ten hodnotíme pozitívne po estetickej stránke, praktický ale nie je. Spracovanie je niečo, na čom si dal výrobca odjakživa záležať a my sme opäť spokojný. Výkon nás mierne sklamal, na bežné práce to však stačiť bude. Ocenili sme aj podporu NFC či rýchle nabíjanie. Nižšej kapacity batérie sa netreba lakať, telefón hravo vydrží aj náročnejší deň. Na záver nás nesklamal ani fotoaparát, ktorý podával skvelé výsledky aj v horších svetelných podmienkach. Sony Xperia 10 tak môže byť dobrou voľbou.zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
70 %
Displej
60 %
Výkon
60 %
Výdrž batérie
60 %
Cena
70 %
Fotoaparát

  • prémiové spracovanie a konštrukcia
  • nadpriemerný fotoaparát
  • rýchle nabíjanie a NFC

  • netradičný pomer displeja
  • slabší výkon
  • nižšia kapacita batérie
9.4.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+