MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Fotoaparát: Jeden z dôvodov, prečo si ho kúpiť

Smartfóny Sony boli na tom vždy dobre, keď prišlo na fotoaparát. Zdá sa, že ani tentokrát výrobca nezaváhal a do strednej triedy priniesol obstojného hráča, ktorý vie prekvapiť a zaskočiť predným i zadným snímačom. Poďme ale pekne poporiadku.

Vzadu nájdeme pekne umiestnenú dvojicu objektívov s rozlíšením 13 Mpix v prípade hlavného snímača, zatiaľ čo sekundárny má len 5 megapixelov a jeho poslaním je jednoducho asistencia pri bokeh efekte. Mrzí nás, že Sony sa nerozhodlo pre širokouhlý objektív. No aspoň ten hlavný má zorný uhol 76°.

Výsledky nás príjemne potešili. Ani za zhoršených svetelných podmienok sa nevytrácajú detaily, šum je naozaj len minimálny. Farebné podanie je verné, pričom nezasahuje žiadna umelá inteligencia a jej podobné režimy. Keď je už reč o režimoch, bokeh efekt sa nám veľmi páčil. Nezaváhal pri rastlinách, rovnako spokojní sme boli pri fotení ľudí. Presvedčte sa sami.

Predná kamera s rozlíšením 8 Mpix a uhlom 84° podávala ľahko nadpriemerné výsledky. Bavíme sa tu o clone f/2.4, takže netreba čakať žiadne zázraky. Je dobré poznamenať aj to, že fotky z predného aj zadného fotoaparátu sa dajú fotiť vo formáte 4:3 (štandardný), 16:9 (typický pomer pre väčšinu televízorov a počítačov) aj 21:9 (atypický pomer s veľkou stratou rozlíšenia, ktorý neodporúčame). Fotky do recenzie sme však fotili všetky s najvyšším rozlíšením.

Ani natočené video vôbec nebolo sklamaním. Práve naopak, vďaka stabilizácii SteadyShot sa môžete pripraviť na výborné výsledky. Rozlíšenie 4K pri 30 snímkach za sekundu sú už dnes aj pre strednú triedu štandardom.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Konektivita: Všetko, čo sa dnes nazýva “vyšší štandard”

Sony Xperia 10 sa môže pochváliť naozaj štedrou paletou konektivity. Okrem takých nevyhnutností, akými je dnes Wi-Fi alebo Bluetooth (verzia 5.0) má pre používateľov aj pár prekvapení. Jedným z nich je aj USB-OTG, ktoré vám umožní pripojiť USB kľúč alebo nabiť kamarátov mobil. Ďalej je tu NFC, ktoré sme počas celej doby testovania intenzívne používali na platby smartfónom. Sme radi, že Sony naň nezabudlo.

Volania a SMS správy, ktoré sú pôvodným a dnes už vymierajúcim poslaním mobilov, tu fungovali presne tak, ako by ste očakávali. Žiadne zaváhania ani pri mobilných dátach sme si nevšimli a po tejto stránke nemáme Xperii 10 čo vytknúť. Chýbajúci infraport vôbec netreba oplakávať, také niečo ponúka len hŕstka vyvolených.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

9.4.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+