MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Systém: Sony nechcelo riskovať

Po stránke systému prináša Xperia 10 to najnovšie a v podstate aj najčistejšie. Android 9.0 Pie, ktorý tu nájdete, nie je prekrytý žiadnou výraznou nadstavbou. Áno, je tu pár aplikácií, ktoré pridalo Sony, inak ale máte dočinenia s tzv. čistým Androidom. A to rozhodne nie je zlé riešenie.

Podpis výrobcu nájdete hlavne v zozname aplikácií. Najviac nás prekvapil predinštalovaný Netflix, ten sme však za celú dobu testovania ani neotvorili. Ďalej je tu záhadná aplikácia Xperia Lounge, ktorá má za poslanie priniesť novinky zo sveta Sony a poskytnúť vám rôzne tipy a triky. Rozhodne viacej využitia by sme našli pre aplikáciu kreslenie alebo úpravu videí. Obe tu totiž nájdete a celkom nás potešili.

Rovnako ako v ostatných zariadeniach s najnovším Androidom, aj tu sme veľmi rýchlo presedlali na tmavú tému systému. Nečakajte od toho nijaké výrazné šetrenie energie. Poteší len to, že vám uprostred noci nevypáli oči číra biela.

Celkovo hodnotíme systém pozitívne. Hoci sme párkrát boli svedkami toho, ako zaváhal, vo výsledku mu nemáme čo vyčítať. Je svižný, jednoduchý a prehľadný, takže za nás ďalší palec nahor pre Sony Xperia 10.

Multimédiá: Divné riešenie si vypýtalo svoju daň

Ak sa pýtate, či je tento model dobrý na veci ako pozeranie filmov, spravovanie sociálnych sietí či čítanie webov ako ten náš, odpoveď je dvojaká. Netradične natiahnutý displej má svoje veľké výhody, ale aj svoje nevýhody. Na dlhšom displeji sa síce dokáže zobraziť viacej vertikálneho obsahu (Instagram alebo aj bežné webové stránky), na druhej strane sa pri horizontálnom zobrazení nedá využiť celá plocha displeja. To je škoda.

Čo sa týka hudby, výstup z audiojacku je dostatočný, reproduktor je priemerný. Škoda absencie stereo reproduktorov, tie by sa Sony hodili. Na jednoduchšie hry alebo bežné videá vám stačiť bude, náročnejší aj tak siahnu po slúchadlách.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

9.4.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+