MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Dlhý, úzky a ostrý

Sony Xperia 10 dostala naozaj nezvyčajný displej. Do rúk sa nám už dlhý čas nedostalo nič podobné. Šesťpalcová uhlopriečka nie je v dnešnej “lopatovej dobe” nič nezvyčajné, zaskočí však pomer strán. Ten sa zastavil na hodnote 21:9, čo prakticky neponúka na trhu nikto. Vďaka tomu sme sa stretli aj s názormi, že Xperia 10 vyzerá ako ovládač od televízora. Zaujímavé.

Napriek netradičnému pomeru strán IPS displeja nečakajte netradičné rozlíšenie. Dočinenia tu máte s Full HD+, konkrétne 2520 x 1080 bodov, čo dá 457 pixelov na palec. Displej je celkom pekný, problém by nerobil divný pomer, keby si s ním nejaké aplikácie rozumeli. Bohužiaľ si takmer nikdy nemôžete vychutnať celú plochu displeja, keďže po priblížení sa stráca veľa obsahu.

Napriek všetkým výčitkám sa nám displej páčil. Vzhľadom na celkom vysokú cenu splnil očakávania. Problém mu nerobilo ani priame slnko, automatická regulácia jasu tiež funguje správne a už tradične potešil nočný režim zožltnutia farieb, ktorý sme využívali hlavne v noci.

Výkon a pamäť: Starší procesor je jediné zaváhanie

Sony Xperia 10 je poháňaná starším čipsetom Snapdragon 630, ktorý určite neohúri už ani na papieri. GPU Adreno 509, ktoré asistuje osemjadrovému procesoru s frekvenciou 1,8 GHz tiež radíme medzi priemer. Aspoň tie 4 GB operačnej pamäte boli to, kde Sony vsadilo na istotu.

Aby sme si tieto údaje preniesli do praxe, Xperia 10 nie je žiaden slimák. Hravo zvádlo aj náročnejší multitasking, nezaváhalo ani pri hraní PUBG Mobile. Na druhej strane bol veľkým sklamaním priam podpriemerný výsledok v benchmarku AnTuTu. Áno, benchmark určite nie je v prípade výkonu smerodajný, no mnoho ľudí naň pri výbere smartfónu prihliada a tu sa nie je čím chváliť.

Vnútorné úložisko nesklamalo. 64 GB pripravených pre vaše fotky a iné súbory úplne stačí, používatelia jednej SIM karty uvítajú aj slot, ktorým sa dá pamäť rozšíriť až o ďalších 512 GB. Aby sme to teda zhrnuli, jediným zaváhaním v prípade Sony Xperie 10 môže byť nasadenie staršieho procesora, inak ale môžete očakávať typickú strednú triedu pripravenú aj na ťažšie úlohy.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

9.4.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+