MojAndroid

Po tom, čo sa japonský gigant Sony rozhodol vypustiť update na Android 12 pre smartfóny Xperia 1 III a Xperia Pro prišli na rad ďalšie modely. Ide o Xperia 10 III a Xperia Pro-I. Informuje o tom webový portál XDA-developers.

Android 12 prichádza na Sony Xperia 10 III

Sony Xperia 10 III v globálnej edícii je ďalším zariadením, ktorého používatelia sa môžu v blízkej dobe tešiť na príchod najnovšieho Androidu 12. Update nesie firmvérové označenie 62.1.A.0.533 a momentálne sa postupne šíri medzi používateľmi v Európe. Okrem nového operačného systému je možné očakávať aj novšiu úroveň bezpečnostných záplat. V tomto prípade výrobca nasadil opravy z februára 2022.

Sony Xperia 10 III
Sony Xperia 10 III | Zdroj: Milan Menšík

Sony Xperia Pro-I sa dočkala taktiež

Zabudnúť nesmieme ani na telefón Sony Xperia Pro-I, ktorý sa zameriava na vášnivých mobilných fotografov. Ide o zariadenie s vlajkovými parametrami. K oficiálnemu predstaveniu došlo v októbri minulého roka a na mobilný telefón trh dorazil s predinštalovaným Androidom 11.

Sony Xperia Pro-I
Sony Xperia Pro-I | Zdroj: GSMArena.com

Update na Android 12 sa šíri pre japonské varianty. Tie nesú označenie XQ-BE42. To znamená, že používatelia z Európy by sa príchodu aktualizácie mali taktiež dočkať už onedlho. Číslo zostavy je 61.1.F.2.2 a okrem najnovšieho operačného systému je možné očakávať aj marcovú bezpečnostnú záplatu. Pokiaľ ste vlastníkom niektorého zo spomenutých modelov, dajte nám vedieť, či ste aktualizáciu na Android 12 pre vaše Sony už dostali.

Náš tip
Toto sú štyri dôvody, prečo je Android bezpečnejší ako iOS
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
3.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+