MojAndroid

Modely Sony Xperia 10 a Xperia 10 Plus boli zástupcovia strednej triedy, ktoré veľmi pripomínali vlajkovú loď Xperia 1. Japonské Sony prisľúbilo, že Androidu 10 sa tieto smartfóny dočkajú “začiatkom roka 2020”. Nuž, trvalo očividne trochu dlhšie, kým sa spoločnosti podarilo implementovať najnovšiu verziu operačného systému pre dané zariadenia.

Android 10 pre modelový rad Sony Xperia 10

Ako už môžete tušiť, dvojica telefónov z modelového radu Xperia 10 konečne dostáva update na stabilnú verziu Androidu 10. Toto oneskorenie je možné odôvodniť ochorením COVID-19, kvôli ktorému hneď viacero výrobcov smartfónov mešká so systémovými aktualizáciami. Koniec koncov určite každého poteší, že daný update je už na ceste.

Rýchlosť jeho vypúšťania môže byť na záver ešte predĺžená operátormi. Podľa webu GSMarena, aktualizácia nesie označenie 53.1.A.2.2 a okrem iného prináša so sebou i aktualizovanú bezpečnostnú záplatu, ktorá pripadá k mesiacu marec.

Nepochybujeme o tom, že sa medzi vami, čitateľmi, nenájde niekto, kto by vlastnil nejaký Sony smartfón. Ak ste vlastníkom napríklad niektorého z práve spomínaných zariadení vlastníkom, určite sa nám dolu pod článok podeľte s vašimi skúsenosťami.

Aktualizácie na Android 10 vydáva väčšina výrobcov

Sony rozhodne nie je jedinou firmou, ktorá sa v poslednej dobe snaží aktualizovať svoje smartfóny. Android aktualizácie vypúšťa viacero spoločností. Za zmienku stojí napríklad aj SamsungXiaomiHuawei či Nokia.

Nákupný poradca

Pokiaľ hľadáte nový mobil, tak by vám mohol pomôcť náš nákupný poradca. Nájdete v ňom aj výber najlepších smartfónov značky Xiaomi alebo Huawei. Pokiaľ sa rozhodujete podľa ceny, tak sme pre vás vybrali najlepšie smartfóny s cenou do 100 eurs cenou do 250 eur za cenu do 300 eur. Tiež sme v ňom vybrali najlepšie bluetooth slúchadla dostupné na našom trhu.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
9.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+