MojAndroid

Začiatkom roka sme informovali, že spoločnosť Sony začala s vydávaním aktualizácie na systém Android 12 pre model Xperia 1 III. Podľa informácií nášho čitateľa Tomáša najnovšia verzia Androiu pre tento smartfón teraz konečne prichádza aj na Slovensko.

Aktualizácia softvéru nesie číselné označenie 61.1.A.2.211 a dosahuje celkovú veľkosť takmer 1 251 MB. Spolu s novinkami Androidu 12 so sebou prináša aj januárovú bezpečnostnú záplatu. Výrobca na svojom oficiálnom webe uvádza, že majitelia tohto zariadenia sa s príchodom nového Androidu môžu tešiť napríklad na možnosť vytvárať dlhé snímky obrazovky, podporu ovládania jednou rukou či na indikátory, ktoré používateľov upozornia, keď sa používa mikrofón alebo fotoaparát smartfónu.

Na dostupnosť aktualizácie budete upozornení prostredníctvom notifikácie alebo môžete ju skontrolovať aj manuálne, v aplikácii Nastavenia v časti Aktualizácia softvéru. Pred inštalovaním aktualizácie sa uistite, že máte batériu nabitú aspoň na 70 %.

Sony Xperia 1 III

Ako aktualizuje konkurencia

Android 12 po novom čaká aj na používateľov zariadení Xiaomi Mi 11 Ultra a Mi 11i alebo modelu Xiaomi 11T Pro. Menšie aktualizácie v týchto dňoch dostávajú aj Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Galaxy S10 a vlajková séria Google Pixel 6.

Náš tip
SMS či volania zadarmo. Slovenskí operátori reagujú na situáciu na Ukrajine | Aktualizované

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
25.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+