MojAndroid

Spoločnosť Sony už nejakú dobu ponúka vo svojich vlajkových smartfónoch 4K rozlíšenie. Zatiaľ čo model Sony Xperia XZ2 Premium mal 4K displej vyrobený IPS technológiou, u novinky Sony Xperia 1 je už vyrobený technológiou OLED. Možno aj z tohto dôvodu prepínal displej Sony Xperie XZ2 Premium rozlíšenie z 4K na 1080p v niektorých aplikáciách a prvkoch používateľského rozhrania. U novinky Sony Xperia 1 to už platiť nebude a zákazníci sa môžu tešiť na plný zážitok z rozlíšenia 3840 x 1644 pixelov v celom systéme.

Dôvodom môže byť aj to, že pri softvérom nastavení nižšieho rozlíšenia a svetlom prostredí by aj tak museli svietiť všetky pixely OLED displeja samostatne. Tým pádom by k úspore energie nedochádzalo. Nižšie rozlíšenie by síce bolo menej náročné pre procesor, ale výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 855 by nemal mať problém zabezpečiť plynulé prostredie systému aj v 4K rozlíšení. Okrem tohto procesora a 6,5-palcového CinemaWide 4K HDR OLED displeja s pomerom strán 21:9 ponúka Sony Xperia 1 aj vodeodolnosť IP68, 12-megapixelový fotoaparát s tromi snímačmi, OIS a 2x optickým zoomom a snímač odtlačkov na boku tela.

Náš tip
RECENZIA Sony Xperia 10 Plus: Razí si vlastnú cestu
26.3.2019
Zdroj: AndroidCommunity

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+