MojAndroid

Spoločnosť Sony predstavila novú generáciu svojich bluetooth slúchadiel série WH-1000X. Novinka Sony WH-1000XM5 vylepšuje technológiu potlačenia okolitého hluku, kvalitu zvukového výstupu, pridáva pár extra funkcií a samozrejme zlepšuje aj výdrž.

Sony opäť vylepšilo funkciu potlačenia okolitého hluku

Bezhlučný dizajn slúchadiel je vyhotovený z mäkkej kože s plynulým posuvníkom. Nový materiál zo syntetickej kože Soft Fit tesne prilieha k hlave, čím znižuje tlak na uši a blokuje prístup vonkajšieho hluku. Hudbu tak môžete počúvať celý deň bez nepríjemných pocitov nepohodlia.

Sony WH-1000XM5 | Zdroj: Sony

Slúchadlá WH-1000XM5 sú vybavené doposiaľ najsofistikovanejšou technológiou potlačenia okolitého hluku od spoločnosti Sony. Tá využíva dvojicu procesorov ovládajúcich osem mikrofónov, ktoré výrazne obmedzujú okolitý hluk najmä v oblasti stredných a vysokých frekvencií.

K dispozícii je aj funkcia Auto NC Optimizer, ktorá automaticky optimalizuje potlačenie okolitého hluku v závislosti od prostredia. Vďaka integrovanému procesoru V1 využívajú slúchadlá plný potenciál procesora Sony QN1 a tiež špeciálne navrhnutý 30-milimetrový menič na zlepšenie potlačenia hluku.

Sony WH-1000XM5 | Zdroj: Sony

Tento 30-milimetrový menič s ľahkou a tuhou ozvučnicou využíva kompozitný materiál z uhlíkových vlákien, ktorý zlepšuje citlivosť na vysoké frekvencie a zabezpečuje prirodzenejšiu kvalitu zvuku. Optimalizované obvody obsahujúce zlato zabezpečujú čistý a konzistentný zvuk, či už s káblovým alebo bezdrôtovým pripojením  Zásluhu na tom má aj technológia kódovania zvuku LDAC.

Slúchadlá automaticky prerušia prehrávanie hudby pri detekcii konverzácie

Nový model vylepšuje hudbu na zvuk so širokým rozsahom pomocou technológie DSEE Extreme, ktorá upscaluje digitálne hudobné súbory v reálnom čase. Slúchadlá majú tiež certifikáciu 360 Reality Audio. Technológia Sony Voice Pickup zase využíva štyri mikrofóny s lúčovitým usporiadaním pre potlačenie okolitého hluku a presne izoluje váš hlas počas hovorov.

Sony WH-1000XM5 | Zdroj: Sony

Funkcia Adaptive Sound Control rozpozná miesta, kde sa najčastejšie pohybujete a podľa toho automaticky upraví nastavenie okolitého zvuku. Ovládanie môžete tiež nakonfigurovať tak, aby ste obnovili prehrávanie v službe Spotify dvoma alebo tromi klepnutiami bez toho, aby ste sa museli dotknúť smartfónu.

Pomocou aplikácie Sony Headphones Connect, ktorá porovnáva údaje o akustickom tlaku zaznamenané slúchadlami, dostanete okamžité upozornenie na nebezpečenstvo poškodenia sluchu. Funkcia Speak-to-Chat v prípade detekcie konverzácie automaticky zastaví hudbu a pustí k vám okolitý zvuk. Hneď ako ukončíte rozhovor sa prehrávanie hudby znovu spustí.

Predošlá generácia slúchadiel Sony WH-1000XM4 sa stále predáva | Zdroj: Sony.sk

Slúchadlá WH-1000XM5 sú tiež kompatibilné s aplikáciami Google Assistant a Alexa. Pomocou technológie Bluetooth môžete slúchadlá spárovať s dvoma zariadeniami súčasne. Pri prichádzajúcom hovore slúchadlá poznajú, z akého zariadenia volanie prichádza a okamžite vás pripoja k tomu správnemu. Medzi zariadeniami môžete prepínať jednoduchým stlačením tlačidla.

Až 30-hodinová výdrž a sebavedomá cena

Slúchadlá WH-1000XM5 sú vybavené batériou s pôsobivou 30-hodinovou výdržou (pri zapnutej funkcii ANC). Pomocou rozhrania USB Power Delivery (PD) ich môžete nabiť na 3 hodiny prehrávania za 3 minúty nabíjania. Slúchadlá sa dodávajú s praktickým skladacím puzdrom, takže si slúchadlá môžete vziať so sebou kamkoľvek na cesty.

Sony WH-1000XM5 budú k dispozícii v čiernej a platinovo-striebornej farbe za sebavedomú cenu 419 eur. V predaji budú od konca mája 2022.

Náš tip
Google Wallet nahrádza Google Pay. Umožní pridať akúkoľvek kartu a preukaz
14.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+