MojAndroid

Japonský gigant Sony predstavuje nový Walkman. Reč je o modeli s označením NW-A306 a prichádza po 44 rokoch od momentu, kedy Sony uviedlo na trh svoj úplne prvý Walkman. Spomenieme, že Walkman TPS-L2 predstavoval prelomové zariadenie, ktoré zmenilo štýl, akým počúvame hudbu. Čo teda prináša nový Walkman NW-A306? Správy prináša portál ZD Net.

Sony Walkman NW-A306 je novinkou, ktorá privedie pocit nostalgie

Podľa slov výrobcu je novinka určená pre jedincov, ktorí požadujú zvuk vo vysokej kvalite a zariadenie, ktoré vyzerá štýlovo. Používatelia si môžu na tento Walkman sťahovať skladby iba z platforiem, ktoré vyžadujú predplatné. Využívať je teda možné napríklad Spotify či alternatívu od YouTube. Novinka sa začne predávať zatiaľ iba v Európe počiatkom tohto mesiaca.

Walkman NW-A306 má hmotnosť na úrovni 113 gramov. Disponuje 3,6-palcovou dotykovou obrazovkou, ponúka Bluetooth konektivitu a používatelia sa môžu tešiť na 26-hodinovú výdrž na jedno nabitie počas streamovania z hudobnej platformy. Ak sa však rozhodnete pre posluch FLAC audia so 44,1 KHz vzorkovacou frekvenciou, dočkáte sa až 36-hodinovej výdrže. Nechýba ani 3,5 mm audio jack na pripojenie drôtových slúchadiel.

Sony Walkman NW-A306
Šetrič obrazovky zobrazujúci kazetu | Zdroj: ZDNet.com

Sony pritom využilo umelú inteligenciu pre vylepšenie kvality prenášaného zvuku z komprimovaných audio súborov. Technológia S-Master HX slúži na zminimalizovanie skreslenia. Pre navodenie nostalgického pocitu sa výrobca rozhodol nainštalovať šetrič obrazovky, ktorý zobrazuje kazetu, aké sa používali pri starých Walkmanoch.

Otázkou však ostáva, či ešte potrebujeme dedikované prehrávače hudby, keď máme smartfóny, ktoré tento účel dokonale plnia a slúžia aj na mnoho iných vecí. Kto by si teda zakúpil zariadenie na prehrávanie hudby za cenu 375 amerických dolárov?

Nový Walkman NW-A306 je určený pravdepodobne pre tých, ktorí chcú zažiť trochu nostalgie, prípadne nechcú so sebou všade nosiť mobilný telefón. Veríme, že sa nájdu ľudia, ktorí si tento nový počin od Sony nebudú vedieť vynachváliť.

Náš tip
Na Slovensko útočili ruskí hackeri. Na ktoré stránky sa zamerali?
16.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+